Akademik suikast timi

Uzun zamandır yerinde inceleme yapmadan, ilgililerle görüşmeden haber yapmamaya veya belgesel çekmemeye çalışıyorum. Bu, artık tarzım oldu. Tabii ki yanılma payını içine koyuyorum. Herkes kadar yanılabilirim....

Uzun zamandır yerinde inceleme yapmadan, ilgililerle görüşmeden haber yapmamaya veya belgesel çekmemeye çalışıyorum. Bu, artık tarzım oldu. Tabii ki yanılma payını içine koyuyorum. Herkes kadar yanılabilirim. Ancak yanılma oranını aşağıya çekebilmek için elimden gelen tüm emeği veriyor, gayret gösteriyorum. Bu nedenle de hem belgesel hem de kitap çalışması için olayların geçtiği yerleri gidip görmeye çalışıyorum.

Son olarak, Cumhurbaşkanı’nın kaldığı otelde yaşananları yerinde görmek, kaçanlarla ilgili nasıl bir kaçış planı yaptıklarını anlamak için Marmaris bölgesine gittim. Size oradaki izlenimlerimi aktarmaya çalışacağım.

Öncelikle şöyle söyleyeyim; sahaya indiğinizde gördüğümüz gerçeklikle orada yaşananlar arasında büyük bir uçurum var. Bunun bir tiyatro olduğunu iddia edenlere nasıl yanıt verdiysem, şunu da söylemeden geçemeyeceğim: Bu ekip ile ilgili söylenenleri bir müddet daha izleyin. Gerçek bilgileri yazdığımda tüm ayrıntılarda neler olduğunu göreceksiniz. Kaçanların hiç de acemi olmadıklarını ve neler yaptıklarını daha sonra detaylarıyla size anlatacağım.

***

Şimdi gelelim bu kaçan ekiple ilgili duruma… Hatırlarsanız ifadelerde şöyle bir durumdan söz ediliyordu: Oradaki Muharebe Arama Kurtarma (MAK) ekibi ve ‘Paşa’ lakaplı Astsubay Zekeriya Kuzu, İstanbul’dan özel bir ekibin geleceğini, Cumhurbaşkanı’na yönelik saldırıya onların öncelik edeceğiyle ilgili bir bilgi vermişti. Bu ifadelerden sonra hepimizde Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan gelen bir ekibin İstanbul’a, İstanbul’dan da İzmir’e geçtiğiyle ilgili bir yanılgı oluştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Burası Amazon ormanları değil! 28 Haziran 2018 | 3.238 Okunma Burası Amazon ormanları değil! 27 Haziran 2018 | 1 Okunma Kıssadan hisse 25 Haziran 2018 | 4.166 Okunma Bul ve Getir 21 Haziran 2018 | 2.133 Okunma Savulun akıncılar geliyor 18 Haziran 2018 | 3.083 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar