Sabancı Müzesi’nin belki de en anlamlı sergisi: Reunion

Sabancı Üniversitesi (SÜ) Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, 2 ay önce Sabancı Vakfı’nın bir toplantısı için Gaziantep’e gittiğimizde “8 Nisan’ı ajandana not et” derken...

Sabancı Üniversitesi (SÜ) Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, 2 ay önce Sabancı Vakfı’nın bir toplantısı için Gaziantep’e gittiğimizde “8 Nisan’ı ajandana not et” derken gözleri parlıyordu. Sabancı Müzesi’nde bugüne kadar pek çok sergi açılmıştı, ama ben Güler hanımın 2 ay önceden tarihini not ettirdiği bir başka sergi hatırlamıyorum.
Üniversite kurulduğundan bu yana Görsel Sanatlar Bölümü’nden mezun olmuş genç sanatçılardan 19’unun yapıtlarının yer aldığı Reunion (Buluşma) başlıklı sergiyi gezince Sabancı’nın heyecanının nedenini anladım.
Bu, SÜ’de titizlikle ekilen tohumların meyvelerinin toplandığı çok özel bir sergi. Hepsi sanat dünyasında kendi kanatlarıyla uçabilen, son 3 İstanbul Bienali’nde yapıtları yer almış, uluslararası bienallere davet edilen genç sanatçılar, kendi yuvalarında ilk kez bir araya geliyorlar. Milliyet.com.tr’nin de destekçileri arasında yer aldığı bu “Buluşma”, bana göre Sabancı Müzesi’nde bugüne kadarki sergilerin belki de en anlamlısı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nasdaq’dan BİST’e: Aynı anda saniyede 100 bin işlem 07 Ağustos 2015 | 245 Okunma Bir başka olur Çin Borsası’nın düşüşü! 05 Ağustos 2015 | 338 Okunma Kadının kariyerinde en önemli karar, eş seçimi! 02 Ağustos 2015 | 377 Okunma Batı’da eşler, Türkiye’de aile, çalışan kadına destek 31 Temmuz 2015 | 204 Okunma Ertem, eşi ve 3 oğluyla 5 kişilik basketbol takımı 29 Temmuz 2015 | 239 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar