Osman Kavala’nın başını Batı yakıyor

ABD'ye ya da Avrupa ülkelerine sorarsınız sık sık Osman Kavala davasıyla ilgili açıklamalar yapmalarının sebebi net... Yabancı bir devletin haksızlığa uğradığını düşündüklerini bir...

ABD'ye ya da Avrupa ülkelerine sorarsınız sık sık Osman Kavala davasıyla ilgili açıklamalar yapmalarının sebebi net...


Yabancı bir devletin haksızlığa uğradığını düşündüklerini bir vatandaşını serbest bıraktırmak için kamuoyu baskısı yaratmak.


Yeryüzündeki, hatta kendi ülkelerindeki "onca yargı mağduru" dururken niçin Kavala'yı seçtiklerini ise daha "öznel" sebeplerle izah ediyorlar.


Kavala'yı severlermiş. Bugüne kadar ki çalışmalarını, duruşunu hep takdir ederlermiş.


İyi de bu dikkat çekici çabanın dünyanın her ülkesinde özellikle de güçlü bir milliyetçi ve bağımsızlıkçı ana damarın olduğu Türkiye'de tam tersi etki yaratacağını hiç mi hesaba katmıyorlar?


Evet, eğer bugün Kavala meselesinde dava dosyası kamuoyu algısının gölgesinde kalmışsa bunun sebebi Batı'daki iktidarların Kavala davasına aşırı ilgisidir.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kripto nedir diye merak eden varsa... 23 Ocak 2022 | 12 Okunma Hormonlu portakal 22 Ocak 2022 | 1.527 Okunma Hatırlatma dozu 21 Ocak 2022 | 1.159 Okunma Sezen Aksu tartışması çok zorlama 19 Ocak 2022 | 3.335 Okunma Sabah Gazetesi Yazarı Melih Altınok: ‘’Nazım Nazım olalı...’’ 17 Ocak 2022 | 1.408 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar