Hadi artık!

Ne zaman kurbanın kadın olduğu bir cinayet gündeme gelse tepkilerimiz hep aynı kısır döngüye giriyor. Merak etmeyin...

Bu cinayetleri, sanki Müslümanlık teşvik ediyormuş gibi 15 asırlık bir dine bağlayan özgüvenli cehaletten bahsetmeyeceğim... Vahşeti, bu topraklarda yaşamış medeniyetlerin bir sentezi olan köklü kültürümüzle, geleneklerimizle ilişkilendirmeye çalışan vasatlık da umurumda değil.
Topunu birden, oryantalist hezeyanları ve eziklikleriyle birlikte, muhataplarının yanına postalayalım... Orada, ne zaman bir kadın öldürülse, maktulün eteğini çekiştiren hadsiz yobazlarla didişip dursunlar. Birbirlerini oyalasınlar.

*** Benim itirazım, bu ciddi sorunda taraflarının kadın ve erkek cinsi olduğuna dair yaygın ön kabulün ürettiği sonuçlar.
Zira "erkeklerin kadınları karşı cins oldukları için öldürdüğü" önermesini dayatan popüler söylem sorunu esir almış durumda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne yapıyorsun İsmail? 08 Ekim 2021 | 2.676 Okunma Tarım Kredi Kooperatifleri kâr hedeflemeli mi? 06 Ekim 2021 | 670 Okunma Aşı durumuna göre insan tipleri 04 Ekim 2021 | 1.781 Okunma Artık İstanbul’da her saat trafik kaput 03 Ekim 2021 | 417 Okunma Pandemiye parlamenter sistemle girseydik... 02 Ekim 2021 | 335 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar