Hadi artık!

Ne zaman kurbanın kadın olduğu bir cinayet gündeme gelse tepkilerimiz hep aynı kısır döngüye giriyor. Merak etmeyin...

Bu cinayetleri, sanki Müslümanlık teşvik ediyormuş gibi 15 asırlık bir dine bağlayan özgüvenli cehaletten bahsetmeyeceğim... Vahşeti, bu topraklarda yaşamış medeniyetlerin bir sentezi olan köklü kültürümüzle, geleneklerimizle ilişkilendirmeye çalışan vasatlık da umurumda değil.
Topunu birden, oryantalist hezeyanları ve eziklikleriyle birlikte, muhataplarının yanına postalayalım... Orada, ne zaman bir kadın öldürülse, maktulün eteğini çekiştiren hadsiz yobazlarla didişip dursunlar. Birbirlerini oyalasınlar.

*** Benim itirazım, bu ciddi sorunda taraflarının kadın ve erkek cinsi olduğuna dair yaygın ön kabulün ürettiği sonuçlar.
Zira "erkeklerin kadınları karşı cins oldukları için öldürdüğü" önermesini dayatan popüler söylem sorunu esir almış durumda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hadi oradan numaracılar 23 Ocak 2021 | 218 Okunma Muhtar bile seçilemezsin dostum 22 Ocak 2021 | 216 Okunma Elveda Trump 20 Ocak 2021 | 231 Okunma Özdağ mı yalan söyledi Davutoğlu mu? 18 Ocak 2021 | 2.663 Okunma Bedduayı bırakın, şu tezgâhı bir anlatın 17 Ocak 2021 | 724 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar