Korkarım Ayasofya yakında "perdeli cami" diye anılacak

İddia ediyorum birçok kişi sadece namaz kılmak için değil, perdenin açılışı kapanışını görmek için, Ayasofya’nın kilise havasından camiye geçişini izlemek, tekrar eski haline dönüşünü görmek için gidecektir.

Bir bölümü ibadete açık olan Ayasofya’nın (kutsal bilgelik) tamamı ibadete açılıyor. İki gün sonra ilk cuma namazı kılınacak.

Namazı, Diyanet İşleri Başkanı kıldıracak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve iktidar ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli de cuma namazını Ayasofya’da kılacaklar, safta yerlerini alacaklar. Diyanet İşleri Başkanı, öteki parti liderlerini de davet etmiş. Kılıçdaroğlu katılmayacağını söylemiş, Meral Akşener katılırım demiş. Diğerlerini bilmiyorum. Zannediyorum onlar aranmamıştır bile (Mithat Sancar / HDP, Ahmet Davutoğlu / Gelecek Partisi, Ali Babacan/ DEVA Partisi, Temel Karamollaoğlu /Saadet Partisi). 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başka çare var mı? Var diyen söylesin! 27 Temmuz 2021 | 59 Okunma Erdoğan’ın dediğini yap, yaptığını yapma! 26 Temmuz 2021 | 61 Okunma HDP'nin aday çıkarma niyeti yok, iktidarın telaşı bundan!.. 22 Temmuz 2021 | 111 Okunma Sedat Peker’e bilgi sızdıran bakan kim? 13 Temmuz 2021 | 206 Okunma İsrail modeli Erdoğan'ın kabusu oldu 06 Temmuz 2021 | 64 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum