Korkarım Ayasofya yakında "perdeli cami" diye anılacak

İddia ediyorum birçok kişi sadece namaz kılmak için değil, perdenin açılışı kapanışını görmek için, Ayasofya’nın kilise havasından camiye geçişini izlemek, tekrar eski haline dönüşünü görmek için gidecektir.

Bir bölümü ibadete açık olan Ayasofya’nın (kutsal bilgelik) tamamı ibadete açılıyor. İki gün sonra ilk cuma namazı kılınacak.

Namazı, Diyanet İşleri Başkanı kıldıracak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve iktidar ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli de cuma namazını Ayasofya’da kılacaklar, safta yerlerini alacaklar. Diyanet İşleri Başkanı, öteki parti liderlerini de davet etmiş. Kılıçdaroğlu katılmayacağını söylemiş, Meral Akşener katılırım demiş. Diğerlerini bilmiyorum. Zannediyorum onlar aranmamıştır bile (Mithat Sancar / HDP, Ahmet Davutoğlu / Gelecek Partisi, Ali Babacan/ DEVA Partisi, Temel Karamollaoğlu /Saadet Partisi). 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Güven bunalımı var; tek çare seçim 07 Ağustos 2020 | 873 Okunma AKP kazanı fokurduyor 06 Ağustos 2020 | 5.109 Okunma Bahçeli Akşener’e neden "eve dön" çağrısı yaptı? 05 Ağustos 2020 | 3.667 Okunma Hâlâ bu rejimi destekliyor musunuz? 04 Ağustos 2020 | 1.809 Okunma CHP sağa mı kaydı, solda mı duruyor? 29 Temmuz 2020 | 508 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum