Kılıçdaroğlu: “Bir Kişi İçin Anayasa Yapılmaz”

CHP’nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “yeni anayasaya ihtiyacımız var” sözlerine, “Bir kişi için anayasa yapılmaz”...

CHP’nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “yeni anayasaya ihtiyacımız var” sözlerine, “Bir kişi için anayasa yapılmaz” karşılığını verdi.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan için “Anayasaya uymayan bir insan hangi anayasa değişikliğini yapacak?” diye sordu.

Kılıçdaroğlu’na dünkü sohbetimizde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel’le yapacağı görüşmede yeni anayasa konusunu açacağını söylediğini anımsatarak bu konudaki görüşlerini sordum.

AKIL DIŞI

Şu değerlendirmeyi yaptı:

“Şu anda yürürlükte bir anayasa var. Bu anayasaya darbe anayasası diyoruz. Erdoğan’ın yaptırdığı değişiklikle darbe anayasası yönü daha güçlendi. Şimdi böyle bir anayasaya dahi uymayan birinin ‘yeni anayasa yapacağız’ demesi kadar akıl dışı bir şey yoktur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Emekli Mitingi 24 Mayıs 2024 | 1.525 Okunma Türkiye’nin İhtiyaç Sıralaması 22 Mayıs 2024 | 1.867 Okunma Siyasi Tasfiye 20 Mayıs 2024 | 1.924 Okunma Devleti Dönüştürmenin Sonuçları 17 Mayıs 2024 | 118 Okunma Önceki Genelgelere Ne Oldu? 15 Mayıs 2024 | 187 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar