Mesele ağaç değil, sen hâlâ anlamadın mı?

Şu günlerde sokak gösterileri yapılan o kadar çok ülke var ki, dünyaya biraz uzaktan bakılsa, bir yangın yerini andırır.Her tarafta tüten dumanlar arasında taşla, sopayla, silahla birbirine saldıranlar...

Şu günlerde sokak gösterileri yapılan o kadar çok ülke var ki, dünyaya biraz uzaktan bakılsa, bir yangın yerini andırır.

Her tarafta tüten dumanlar arasında taşla, sopayla, silahla birbirine saldıranlar, çatışan karınca sürüleri gibi görünecektir.

Batılıların kendilerine göre fazla uzak bulmayıp “Ortadoğu” dedikleri bölgemizden başlayın, arada fazla mesafe olduğunu düşündükleri için “Uzakdoğu” ismiyle andıkları Asya’ya uzanın, oradan Afrika’ya geçin, Güney Amerika’ya uzanın, her nereye baksanız benzer tablolarla karşılaşırsınız.

Bir sakin bölge görmek isterseniz, zahmetli de olsa kutuplara kadar gitmeniz gerekir.

Zira diğerlerine göre az da olsa Avrupa bile hareketli.

* * *

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Korkma, geçecek… 07 Nisan 2020 | 38 Okunma Biz bize yetmeyelim diye uğraşanlar var 03 Nisan 2020 | 1.791 Okunma Bunun adı korona, herkes ondan koruna 31 Mart 2020 | 41 Okunma Ohal için zorlayanların maksadı ne? 27 Mart 2020 | 2.686 Okunma Moriça Han’a kıymasalar, onu da bir zincire vermeseler 24 Mart 2020 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar