Mesele ağaç değil, sen hâlâ anlamadın mı?

Şu günlerde sokak gösterileri yapılan o kadar çok ülke var ki, dünyaya biraz uzaktan bakılsa, bir yangın yerini andırır.Her tarafta tüten dumanlar arasında taşla, sopayla, silahla birbirine saldıranlar...

Şu günlerde sokak gösterileri yapılan o kadar çok ülke var ki, dünyaya biraz uzaktan bakılsa, bir yangın yerini andırır.

Her tarafta tüten dumanlar arasında taşla, sopayla, silahla birbirine saldıranlar, çatışan karınca sürüleri gibi görünecektir.

Batılıların kendilerine göre fazla uzak bulmayıp “Ortadoğu” dedikleri bölgemizden başlayın, arada fazla mesafe olduğunu düşündükleri için “Uzakdoğu” ismiyle andıkları Asya’ya uzanın, oradan Afrika’ya geçin, Güney Amerika’ya uzanın, her nereye baksanız benzer tablolarla karşılaşırsınız.

Bir sakin bölge görmek isterseniz, zahmetli de olsa kutuplara kadar gitmeniz gerekir.

Zira diğerlerine göre az da olsa Avrupa bile hareketli.

* * *

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sanattan anlamayan konuşmasın 13 Aralık 2019 | 42 Okunma Büyükelçiler, Diyarbakır annelerinin acısını anlayabilir mi? 10 Aralık 2019 | 2.148 Okunma İftihar tablosu 06 Aralık 2019 | 42 Okunma Kargoya değil kargaya teslim etsem daha iyiymiş 03 Aralık 2019 | 239 Okunma Ohri’de muhteşem bir eser: Ali Paşa Camii 29 Kasım 2019 | 87 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar