“Işıklar yanıyor” öyle mi?

Anayasa Mahkemesi (AYM) üyesi Prof. Dr. Engin Yıldırım eski Türkiye’nin darbe alışkanlığını tehdide dönüştürecek kadar hadsiz ve cüretkar.AYM binasının içerden yanan ışıklı...

Anayasa Mahkemesi (AYM) üyesi Prof. Dr. Engin Yıldırım eski Türkiye’nin darbe alışkanlığını tehdide dönüştürecek kadar hadsiz ve cüretkar.

AYM binasının içerden yanan ışıklı fotoğrafının altına “Işıklar yanıyor” sözlerini ekleyerek paylaşımda bulunan mahut kişinin kim tarafından oraya atandığına bakılırsa ve en önemlisi de geçmişine dikkat edilirse nasıl bir siyasi hat üzerinde durduğu anlaşılır.

Öyle “hukuk ışığı” gibi ifadelerin arkasına saklanıp asıl amacını gizlemeye kalkmasın. Yaptığı şey, düpedüz darbe tehdididir.

Darbe sadece silahlarla yapılmaz.

Hukuk kisvesinin, hadi hazretin o çok sevdiği tabiri kullanarak diyeyim “hukuk ışığı”nın altında da yapılır.

17/25 Aralık yargı darbesiydi mesela.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bahçeli'ye ve Baykal'a kim operasyon çekti? 24 Ekim 2020 | 2.617 Okunma Tatar'ın kazanması ne anlam ifade ediyor? 22 Ekim 2020 | 733 Okunma Anayasa Mahkemesi yoksa hukuk devleti yok mu? 17 Ekim 2020 | 650 Okunma “Işıklar yanıyor” öyle mi? 15 Ekim 2020 | 641 Okunma Gövdesi Türk, zihni Rum! 10 Ekim 2020 | 733 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar