Devlet Bahçeli 15 Temmuz darbe girişiminin sivil ayağını sorguluyor

Ankara'da gazetecilerle yemekte bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ABD Başkanı Donald Trump ile İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın en büyük özelliklerinin bir berbere olan ihtiyaçları olduğunu söylemiş.

Bahçeli'nin bu sözlerini duyunca, diğer konularda neler söylediğini de bilmek gerekir diye düşündüm. Çünkü gerçekten herkesin görüp de bir türlü anlatamadığı gerçeği, yani Trump'ın ve Johson'ın saç sorunlarını çarpıcı biçimde Bahçeli seslendirmiş.

Berraklaştırıyor
Ve baktım ki Bahçeli, iç siyasetin en karmaşık konularına da aynı şekilde konuları berraklaştırarak yaklaşmış. Bahçeli, darbenin başarılı olması durumunda ülkeyi yönetecek bir yönetim kadrosunun bulunması gerektiğine işaret ederek, 27 Mayıs, 12 Eylül darbeleri ve 12 Mart muhtırasını örnek göstermiş... 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olması halinde şu an Silivri ve Sincan'da tutuklu bulunanların hükümeti kimlerle kuracaklarını soran Bahçeli, şöyle konuşmuş:

Sivil darbeciler kimdi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Suriye’deki sorunlarının çözümünde ne ABD’ye ne de NATO’ya bel bağlıyor 18 Şubat 2020 | 248 Okunma Uluslararası ilişkileri korsan güçlere destek veren ülkeler zehirliyor 17 Şubat 2020 | 116 Okunma Radyo Günleri’nin de Sevgililer Günü’nün de kıymetini bilmeliyiz 16 Şubat 2020 | 35 Okunma Tarih Turgut Özal’dan sonra Tayyip Erdoğan’ı toplum bilincine emanet ediyor 15 Şubat 2020 | 1.837 Okunma Beşar Esad kendi ülkesinde azınlığın temsilcisi konumuna düşüyor 14 Şubat 2020 | 2.125 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar