Zülfü Livaneli halkın ‘40 milyonu’ için ne öneriyor?

Suçladığı, aşağıladığı, ‘yaratık’ diyerek nefret objesi haline getirdiği halkın sayısı ile ilgili bir rakam bile veriyor.

Zülfü Livaneli’nin siyasetten elini eteğini çektiğini, karlı kayın ormanlarında yürüyüşler yapıp, güneş topladığını düşünenler, içinde nasıl bir canavar beslediğini son mülâkatında söyledikleriyle fark etmiş olmalı.

Son aylardaki kampanya ile başlangıç vuruşu yapılan, Türkiye’ye yeni bir elbise giydirme çabaları, belli ki Livaneli’yi de heyecanlandırmış.

Gazeteduvar isimli internet sitesine verdiği mülakatta Bülent Ecevit’i mezarından çıkarıp tekrar gömmesi, aynısını Deniz Baykal’a tekerlekli sandalye ile tutunduğu hayattayken yapması, böyle bir misyonun ürünü gibi duruyor.

Bu, bana göre kıymetli bir mülâkat yalnız.

Şu bakımdan kıymetli:

Türkiye’ye son dönemde yeni bir psikolojik harekâtla giydirilmek istenen elbisenin, nasıl bir elbise olduğunu anlamanıza yardımcı olabilecek türden bir mülâkat.

Önce CHP’nin yakın tarihini, yakın tarihin sembolleri ile tarihe gömmek, devamında ise, ‘Yeni CHP’nin’ mevcut halini kurumsallaştırdıktan sonra aynı elbiseyi Türkiye’ye giydirmek.

......

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zincire vurulma sırası Tunus’ta mı? 28 Temmuz 2021 | 114 Okunma Korona vakaları neden tırmanışa geçti? Aşılar işe yaramıyor mu? 26 Temmuz 2021 | 493 Okunma Erdoğan’ın işaret ettiği sosyal medya düzenlemesinde neler olacak? 24 Temmuz 2021 | 2.756 Okunma HDP’den CHP ve İYİ Parti’ye zor görev 19 Temmuz 2021 | 2.738 Okunma “Seçilmek için değil, seçildiğim için çalışıyorum” 17 Temmuz 2021 | 101 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar