Kanal İstanbul gerçekleri

Arada bir iktidar değişikliği olmazsa eğer, iki hafta sonra temelleri atılacak olan proje 5 yıl sonra tamamlanmış olacak

Hatırlıyor musunuz?

İstanbul Havalimanının bulunduğu bölge, havalimanı inşaatı başlamadan önce İsviçre peyniri gibi delik deşik bir haldeydi.

Taş ocaklarının çukurlarını doldurup sahayı düzleştirmek için binlerce kamyonun aylarca toprak taşıdığını da hatırlıyoruz.

Diğer yandan havalimanı inşaatı devam ederken, yürütülen sert kampanyalar da unutulmuş değil.

İnip kalkacak uçakların güvenliği bile aylarca tartışıldı.

“Karadeniz’den esen rüzgârlar şöyle esiyor, böyle esiyor”, “İniş sırasında o sert rüzgârlar şu yönden eserse böyle, o yönden eserse şöyle risk oluşturacak, uçaklar inemeyecek” şeklinde kâbus senaryoları havada uçuştu.

Havalimanında uçuşların başlamasının üzerinden geçen 2 yıllık süre, bu eleştirilerin hiçbirinin bir değerinin olmadığını herkese gösterdi.

Yatırım bedeli olarak Hazine bütçesinden tek kuruş çıkmadığı gibi, kira ve garanti üstü ödemelerle devletin kasasına fazladan para girişi bile oldu.

2019 yılında İstanbul Havalimanı için devlete...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD ile F-35 görüşmeleri: Roma zirvesinden nasıl bir sonuç çıkacak? 23 Ekim 2021 | 4 Okunma Muhalefet partileri bu konuda neden hiç konuşmuyor? 21 Ekim 2021 | 656 Okunma Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: “Biz eğitimde iyi değiliz” algısı var. Hayır iyiyiz 19 Ekim 2021 | 259 Okunma İklim değişikliği, küresel ısınma Türkiye’yi nasıl tehdit ediyor? Nasıl bir yol haritası izlenecek? 16 Ekim 2021 | 66 Okunma Avrupa’da doğalgaz, elektrik fiyatları uçtu gitti. Peki bizde durum nasıl? 14 Ekim 2021 | 2.118 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar