Kanal İstanbul gerçekleri

Arada bir iktidar değişikliği olmazsa eğer, iki hafta sonra temelleri atılacak olan proje 5 yıl sonra tamamlanmış olacak

Hatırlıyor musunuz?

İstanbul Havalimanının bulunduğu bölge, havalimanı inşaatı başlamadan önce İsviçre peyniri gibi delik deşik bir haldeydi.

Taş ocaklarının çukurlarını doldurup sahayı düzleştirmek için binlerce kamyonun aylarca toprak taşıdığını da hatırlıyoruz.

Diğer yandan havalimanı inşaatı devam ederken, yürütülen sert kampanyalar da unutulmuş değil.

İnip kalkacak uçakların güvenliği bile aylarca tartışıldı.

“Karadeniz’den esen rüzgârlar şöyle esiyor, böyle esiyor”, “İniş sırasında o sert rüzgârlar şu yönden eserse böyle, o yönden eserse şöyle risk oluşturacak, uçaklar inemeyecek” şeklinde kâbus senaryoları havada uçuştu.

Havalimanında uçuşların başlamasının üzerinden geçen 2 yıllık süre, bu eleştirilerin hiçbirinin bir değerinin olmadığını herkese gösterdi.

Yatırım bedeli olarak Hazine bütçesinden tek kuruş çıkmadığı gibi, kira ve garanti üstü ödemelerle devletin kasasına fazladan para girişi bile oldu.

2019 yılında İstanbul Havalimanı için devlete...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’ın işaret ettiği sosyal medya düzenlemesinde neler olacak? 24 Temmuz 2021 | 2.582 Okunma HDP’den CHP ve İYİ Parti’ye zor görev 19 Temmuz 2021 | 2.734 Okunma “Seçilmek için değil, seçildiğim için çalışıyorum” 17 Temmuz 2021 | 99 Okunma Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretinin yankıları 14 Temmuz 2021 | 1.642 Okunma Erdoğan’ın Diyarbakır’dan verdiği güçlü mesajlar 12 Temmuz 2021 | 354 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar