FETÖ ordudan ne kadar temizlendi?

Geçen ay yüksek yargı organlarından birinin başkanı ile konuşurken söz, Ankara’daki sohbet konularının ana başlığı olmayı sürdüren, FETÖ meselesine geldi.Yargı sistemi içinde “Kim...

Geçen ay yüksek yargı organlarından birinin başkanı ile konuşurken söz, Ankara’daki sohbet konularının ana başlığı olmayı sürdüren, FETÖ meselesine geldi.

Yargı sistemi içinde “Kim kimdir” sorusunun yanıtı 15 Temmuz’un çok daha öncesinden hemen hemen belliydi.

Yüksek yargı organlarının iç bünyesinde sık sık yapılan seçimler, kamuoyuna mal olan davalarda alınan tutumlar, en önemlisi de özellikle 2010 sonrası FETÖ’cü yargı mensuplarının çoğunun kendilerini gizleme ihtiyacı hissetmemesi, bu mücadelenin yargı ayağıyla ilgili işlerin yürümesini hızlandırdı.

Bir örnek vereyim.

Mesela daha 2011 yılında bir Danıştay üyesinden, 60 civarında FETÖ’cünün “Bundan böyle biz bir grup olarak hareket edeceğiz” diyerek ortaya atıldıklarını işitmişim.

Herkes pozisyonunu daha o günlerde belli ettiği için kurum içindeki seçimlerin bir dönem tıkandığını de biliyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arnavutluk Başbakanı Rama: Türkiye Balkanlar için sürekli devrede olmalı 20 Ocak 2022 | 199 Okunma Erdoğan’dan ekonomi ve 2022 mesajları 19 Ocak 2022 | 291 Okunma Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Mehmet Acet: ‘’Akşener’in HDP açıklaması ittifakta kırılmaya yol açar mı?’’ 15 Ocak 2022 | 212 Okunma ABD’den Yunanistan için kötü, Türkiye için güzel haber 13 Ocak 2022 | 418 Okunma Kazakistan’da son durum, Ankara’nın yaklaşımı 12 Ocak 2022 | 480 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar