Cumhurbaşkanının ismiyle çıkar peşinde koşanlar

Hatırlayalım.Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisan referandumu sonrası birkaç kez kendisi adına, partisi adına racon kesen trollere çıkışmıştı. Sıra bu defa aynı torbadaki diğer kesimlere geldi....

Hatırlayalım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisan referandumu sonrası birkaç kez kendisi adına, partisi adına racon kesen trollere çıkışmıştı.

Sıra bu defa aynı torbadaki diğer kesimlere geldi.

Erdoğan, dünkü Meclis Grup Toplantısı’nın önemli bir bölümünü, piyasada kendisinin ismini kullanarak iş tutan çevrelere ‘ayar vermek’ için kullandı. 

 Daha fazlası da var ama önce şu ifadelerin bir altını çizelim: “Şahsımın adı kullanılarak kurallar, kaideler dışında iş yapılmasına rıza gösteremem. Ben bir bürokratımı aramıyorsam, babamın oğlu olsa kapıdan geri koyun.”

Konuşmanın ilgili bölümünün toplamına baktığımızda, yelpazeyi, istismarcı bürokratlarla sınırlamayıp daha geniş bir yerde tutmamızı engelleyecek bir durum da yok gibi görünüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Hal çaresi’ bulunabilecek mi? 23 Ekim 2019 | 2.592 Okunma ABD ile anlaşma istenildiği gibi gidiyor mu? 21 Ekim 2019 | 2.989 Okunma ABD heyetinin zorlu Ankara sınavı 17 Ekim 2019 | 5.935 Okunma Harekat bölgesinde enteresan gelişmeler yaşanıyor 16 Ekim 2019 | 5.345 Okunma ​Sınır hattından harekât izlenimleri ​ 14 Ekim 2019 | 2.845 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar