Diyarbakır Anneleri onları çok korkutuyor

Diyarbakır Anneleri, örgütün, yani hem PKK’nın, hem de HDP’nin baskısına rağmen dağa kaçırılmış çocuklarını kurtarmak için destansı bir mücadele veriyorlar. Onların ellerinden...

Diyarbakır Anneleri, örgütün, yani hem PKK’nın, hem de HDP’nin baskısına rağmen dağa kaçırılmış çocuklarını kurtarmak için destansı bir mücadele veriyorlar. Onların ellerinden öpüyorum. Terörü bu annelerin onurlu direnişi bitirecektir. 

***

Çözüm Süreci’nde Başbakan Erdoğan kefenini giyerek sorumluluk almış, “Siyasi hayatıma mâl olsa bile bu süreci yürüteceğim” demişti. 

***

BDP ve PKK hazırlıksız yakalanmıştı. Son derece isteksizlerdi. İmralı’ya ilk ziyaretten sonra BDP’den gelecek ilk açıklamayı bekledim merakla. Hani bunlar siyasi parti ya, hani PKK/şiddet bitecek, siyaset yükselecek ya! Demirtaş terler içinde ve son derece morali bozuk negatif, yuvarlak cümleler kuruyordu. 

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçilmemişlerin iktidarı ve yurtsever demokratlık... 08 Ekim 2019 | 40 Okunma Din, ideoloji adalet... 05 Ekim 2019 | 1.363 Okunma Sekülerlerin yası ve korkusu nasıl diner? 03 Ekim 2019 | 97 Okunma Ölüm... 01 Ekim 2019 | 69 Okunma Deprem bir güvenlik sorundur... 28 Eylül 2019 | 2.421 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar