CHP kokteyli...  

Geçen gün bir röportaj izliyordum. Muhabir vatandaşlara yanaşıyor ve seçimlerde hangi partiye oy vereceklerini soruyordu. Cevabı aldıktan sonra kısa bir ikinci soru takip ediyordu ilkini: Niye?  Çok mantıklı bir soru...

Geçen gün bir röportaj izliyordum. Muhabir vatandaşlara yanaşıyor ve seçimlerde hangi partiye oy vereceklerini soruyordu. Cevabı aldıktan sonra kısa bir ikinci soru takip ediyordu ilkini: Niye? 

Çok mantıklı bir soru, zira bunca kampanya, bunca emek bu “niye?” sorusunu daha iyi cevaplayabilmek ve vatandaşı ikna ederek oyunu almak için. Bir parti için “Niye?” sorusunun cevabında ise, neden diğer partilere oy verilmediğinin nedeni saklıdır. 

Ne yazık ki cevapları “CHP” olan seçmenlerimiz bu cevabın “Niye?” kısmını gerekçelendirmekte zorlanıyorlardı. Vatandaşlarımızın her türlü kararı saygıdeğerdir, sakın yanlış anlaşılmasın. Ancak, oy kullanmak aslında dünyanın en rasyonel akıl yürütmesini içermek durumundadır. Çünkü kararımız hayatlarımızı derinden etkilemektedir. 

Ancak, CHP saygıdeğer seçmenlerimiz “Niye?” sorusunu bir türlü cevaplayamıyor, genellikle de “Aileden CHP’liyiz”, “öyle işte” diyor, lakin somut neden/ler öne süremiyorlardı. 

Hani i

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zillet sorular… 23 Mart 2019 | 4.340 Okunma Erdoğan, Ardern ve iyimserlik… 21 Mart 2019 | 4.657 Okunma Bu ölü dirilmez... 19 Mart 2019 | 3.229 Okunma Asıl kavga 'biz' olarak kalabilmekte… 16 Mart 2019 | 4.132 Okunma CHP nasıl bu hale geldi? 14 Mart 2019 | 5.024 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar