ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Suyu zehirlememek lazım...  

Daha önce yazdığım “Nasıl tarih dışı kalınır?” başlıklı makalemde seçim sistemimizle ilgili reform yasa teklifinin içeriğinden uzunca bahsetmiştim .

Markar Esayan
Markar Esayan Akşam Gazetesi
13 Mart 2018 | 2.5 K

Daha önce yazdığım “Nasıl tarih dışı kalınır?” başlıklı makalemde seçim sistemimizle ilgili reform yasa teklifinin içeriğinden uzunca bahsetmiştim. Dün itibarıyla da bu kanun teklifi TBMM Genel Kurulu’na gelmiş bulunuyor. 

CHP ve HDP ruh ikizleri gibi bir süredir aynı taktiği gütmekte, Türkiye’nin seçimlerini de içeren siyasal sisteminin altını oymak üzere bazı tavırlar sergilemekte. Gezi krizinde “Sandık her şey değildir” sloganı ile önümüze gelen taktiğin devamı bu. 

Komisyonda da ifade etmiştim. Savaşlarda bile tarafların riayet ettiği bir kural vardır. O da şehir suyunu zehirlememektir. Çünkü su en temel ihtiyaçtır. Naziler Stalingrad muhasarasında şehir suyunu da zehirlemiş ve bu temel kuralı ihlal eden taraf olmuştu. 

Teşbihte hata olmaz. Kimseye onların kolayca yaptıkları gibi Nazi benzetmesi yapıyor değilim. Demokrasilerde de seçim sistemi özellikle siyasal partilerin gözü gibi sakınması gereken ortak zemindir. Eğer seçim sistemi zeminine zarar

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER