ÇOK OKUNAN YAZARLAR

CHP’de NATO, Zarrab tartışması

Norveç'te NATO' tatbikatında yaşanan skandal, Türkiye'ye yönelik son dönemde yoğunlaşan çok yönlü kuşatmanın bir parçası .

Mahmut Övür
Mahmut Övür Sabah Gazetesi
21 Kasım 2017 | 3.1 K

Norveç'te NATO' tatbikatında yaşanan skandal, Türkiye'ye yönelik son dönemde yoğunlaşan çok yönlü kuşatmanın bir parçası... Atatürk'le Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yan yana koymaları da düşmanlığın tarihsel derinliğine işaret ediyor.
Türkiye'nin faturası ağır bir NATO geçmişi var. Özellikle yakın tarihimizde askeri antlaşmalardan, siyasi ilişkilere, her alanda NATO'nun daha doğrusu ABD'nin parmak izini görmek mümkün.
Bütün darbelerin arkasında olduğu gibi, sağ-sol çatışmasından laik anti-laik kutuplaşmasına, Kürt siyasetinin şiddetle buluşturulmasından FETÖ'ye kadar her oluşumda ve her sosyal olayda bu iz karşımıza çıkıyor.
Geçmişte gizli kapaklı yürütülen bu saldırılar, şimdi açık açık dünyanın gözünün içine bakılarak yapılıyor. 15 Temmuz darbesine arka çıkılıyor. PKK-PYD silahlandırılıyor. FETÖ elebaşı korunuyor, Bu bile kesmiyor ki, şimdi Reza Zarrab davasıyla 17-25 Aralık darbesini bizzat ABD üstleniyor.
Mahkemesiyle, dizisiyle, medyasıyla askeri aktörleriyle hatta NATO'suyla Türkiye'yi sıkıştırmak isteyen bir ABD var. Bunun nedeninin de sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan veya AK Parti iktidarı olmadığını en net NATO'daki skandalda gördük.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER