Zamanın ruhu Erdoğan'dan yana

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün “Darbe çığırtkanlığı yapan bir zihniyetle karşı karşıyayız. Meydanı bu faşistlere bırakmayacağız” diyerek CHP’ye yüklendi.

Tabii, CHP’nin son dönemde zorba bir dil kullanması dikkat çekici. Koronavirüs salgınıyla ilgili tartışmaların tam ortasında CHP’li yöneticiler birdenbire “Saray rejiminin sonu geldi, o şekilde veya bu şekilde Erdoğan indirilecek” demeye başladılar. CHP’nin birdenbire tehdit diline geçmesinin sebebi ne olabilir?

İşin doğrusu şu; CHP’yi kontrol eden üst akıl dünyayı ve Türkiye’yi gayet iyi okuyor. Koronavirüs salgını dünyada pek çok şeyi değiştirdi. En çok da Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin konumunu değiştirdi. Artık dünyanın en itibarlı ülkeleri arasındayız. Türkiye, siyasi ve ekonomik olarak devleşeceği yeni bir sürece giriyor. Salgın sürecinde ekonomisini ayakta tutarak bunu kanıtladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yalancının anketi yatsıya kadar... 05 Haziran 2020 | 2.676 Okunma Meclis'e kapağı atan Gladio artıkları 03 Haziran 2020 | 2.639 Okunma Deniz feneri gibi dışarıya sinyal verip duruyor 01 Haziran 2020 | 2.871 Okunma Albayrak neden hedef? 29 Mayıs 2020 | 4.832 Okunma Erdoğan'a karşı tek parti oldular 27 Mayıs 2020 | 2.424 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar