Üç harfliler, milletten neyin intikamını alıyor?

Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz'in bugünkü (28.11.2022)''Üç harfliler, milletten neyin intikamını alıyor?'' başlıklı yazısı.

Daha çok 'üç harfli' olarak anılan marka marketlerin, son birkaç yıldır sistematik bir şekilde gıda ürünlerinde ve temel ihtiyaç maddelerinde sistematik fiyat artırımına gittiği gözleniyor. Vatandaş ise bu gelişmeyi serbest piyasa, maliyetlerdeki artış, kazanç hırsı, fırsatçılık vb. kavramlarla izah etmeye ve anlamaya çalışıyor.

Marka marketlerin, döviz kurları ve enflasyondaki stabil duruma rağmen, tekrardan milleti zam yağmuruna tabi tutması, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da tepkisini çekti. Erdoğan, marketleri kastederek 'para cezaları kesmiyorsa, başka yöntemlere bakarız' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, konuya müdahil olmasının sebebi biraz da ilgili bakanlığın doğru tedbirleri hâlâ alamamış olmasından ileri geliyor.

Doğrusu ilk günden bu yana söz konusu bu marka marketlerin öyle kazanç hırsı içinde hareket ettiğini düşünmedim. İlk bakışta fırsatçılık, kâr hırsı, aç gözlülük gibi görünse de bunların da içinde olduğu ama asıl olarak milletten intikam almayı

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ersan Şen'i de Erdoğan mı görevlendirdi? 27 Ocak 2023 | 3.009 Okunma DAVOS elçisi Babacan'ın getirdiği haber 25 Ocak 2023 | 716 Okunma HDP'ye yaranma sırası Akşener'de 23 Ocak 2023 | 333 Okunma Dünya savaşı, 14 Mayıs'ı bekliyor 20 Ocak 2023 | 416 Okunma Babacan'dan Akşener'e şantaj 18 Ocak 2023 | 900 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar