O devekuşu kim?

Bir siyasi parti düşünün; milletvekilleri, belediye başkanları, parti yetkilileri ve hatta belediye meclis üyeleri silahlı bir terör örgütü tarafından belirlensin.Hiç abartmadan söyleyelim ki HDP ile PKK...

Bir siyasi parti düşünün; milletvekilleri, belediye başkanları, parti yetkilileri ve hatta belediye meclis üyeleri silahlı bir terör örgütü tarafından belirlensin.

Hiç abartmadan söyleyelim ki HDP ile PKK arasındaki ilişki tam da böyle bir ilişki.

Biz söylemiyoruz, HDP’nin en üst düzey yöneticileri bu ilişkiyi itiraf ediyor.

HDP sözcülerinden Kars eski belediye başkanı Ayhan Bilgen, geçen hafta yaptığı açıklamada partisinin, Kandil ve İmralı ile olan ilişkisini eleştirerek “tersinden Türkiyelileşme yaşandı” dedi. Bilgen, “Hem müdahaleden şikayet edip hem Kandil ve İmralı için pozisyon belirlemeye kalkmak, kendi pozisyonunun gereğini yapamamakla ilgili bir handikaptır” dedi.

HDP’nin eski milletvekillerinden Altan Tan’ın eleştirileri ise daha açık ve netti: “Partiyle (HDP) PKK ilişkisi gizli saklı bir mevzu değil. Bunu devekuşu gibi kafayı toprağa gömerek gizlemeye çalışmak beyhude.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Macron, Erdoğan'la savaşını kaybetti 26 Ekim 2020 | 498 Okunma İYİ Parti nasıl kurtulur? 23 Ekim 2020 | 449 Okunma İYİ Parti'nin “milliyetçi-ülkücü” imajı yerlerde... 21 Ekim 2020 | 488 Okunma Sevgili Markar, Erdoğan ve “ışıkçı” Yargıç 19 Ekim 2020 | 314 Okunma O devekuşu kim? 16 Ekim 2020 | 232 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar