Mandacılığın bile gerisindeler!

Bugün, yabancı devletlerden ülkeye müdahale anlamına gelecek taleplerde bulunmak, yüz yıl önceki “manda” taraftarlığının da gerisinde bir siyasi tutumu ifade ediyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz’ün Amerikan Alman Marshall Fonu (GMF) adlı düşünce kuruluşunda yaptığı sunum dünden bu yana tartışılıyor.

Ünal Çeviköz, yeni seçilen Amerikan Başkanı’ndan, görevi devralır almaz Türkiye’ye “demokrasi vurgulu” bir ültimatom vermesini talep etti.

CHP öncülüğündeki bir iktidarın Suriye, Irak, Libya, Doğu Akdeniz’de izlenen dış politikadan vazgeçeceğini belirten Çeviköz; S-400’lerin iptal edileceğini, 40 yıl sonra açılan Maraş’ı yeniden kapatacaklarını, Türkiye’de terör örgütü PKK-HDP’yle, Suriye’de ise YPG’yle anlaşacaklarını dili döndüğünce anlatıp kendince dışarıya birtakım mesajlar verdi.

Dış politikadan sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı’nın bu açıklamaları kamuoyunda ciddi bir tepki yarattı. Ve CHP’ye “mandacı” eleştirisinin yapılmasına yol açtı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP'nin röntgenini çeken mektup 18 Ocak 2021 | 601 Okunma CHP'nin ‘F serisi' genel başkanı 15 Ocak 2021 | 940 Okunma “Azmettiriciler” iddianamesi ve bir dönemin sonu 13 Ocak 2021 | 225 Okunma Devletler mi güçlü, bu şirketler mi? 11 Ocak 2021 | 414 Okunma Siyaset alay etti, medya üzüldü 08 Ocak 2021 | 275 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar