Körüklenen bu İslam düşmanlığının sebebi ne?

Batı’daki İslam karşıtlığını, Müslüman düşmanlığını -hak vermesek de- bir yere kadar anlayabiliyoruz. Zira “Haçlı” zihniyeti, bir hayalet gibi Avrupa semalarında dolaşmaya...

Batı’daki İslam karşıtlığını, Müslüman düşmanlığını -hak vermesek de- bir yere kadar anlayabiliyoruz. Zira “Haçlı” zihniyeti, bir hayalet gibi Avrupa semalarında dolaşmaya devam ediyor. Varlığını ara ara göstermeyi sürdürüyor.

Asıl anlamadığımız içeride muhalefet çevrelerinin “İslam düşmanlığını” yükseltmesi veya körüklemesi.

28 Şubat Türkiye’sindeki gibi yine sahte tarikat şeyhleriyle İslamiyet’i hedef alan mizansenler sahneye konulmaya başlandı.

Televizyon programlarında İmam Hatiplileri ağza alınmayacak küfürlerle suçlayıp, hedef gösteriyorlar. Sosyal medya ağlarında İslamiyet’i ve Müslümanları karalayan twitler de beşe-ona katlanmış durumda. Malum gazetelerin (Sözcü, Birgün, Cumhuriyet) manşetleri her gün ayrı bir İslamiyet çarpıtmasıyla, kışkırtmayla çıkar oldu.

Peki nedir bu yükselen Müslüman düşmanlığının sebebi?

Muhalefet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı alternatif politika

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gitsin Atatürk, gelsin Demirtaş 25 Eylül 2020 | 431 Okunma Kemal Bey eskiden kızdırıyordu, şimdi sadece güldürüyor 23 Eylül 2020 | 499 Okunma O manşetler aslında “Türkler uyandı” olmalı 21 Eylül 2020 | 358 Okunma Lozan'ı bile savunamadınız 18 Eylül 2020 | 490 Okunma “Atatürksüz CHP” neye karşılık geliyor? 16 Eylül 2020 | 395 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar