Kemal Bey “128 milyar dolar” yalanına neden sarıldı?

Toplum bir süredir CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başını çektiği muhalefetin '128 milyar dolar' yalanına maruz kalıyor.Bu yalana biraz daha ciddiyet kazandırmak için afişler hazırlatıp...

Toplum bir süredir CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başını çektiği muhalefetin '128 milyar dolar' yalanına maruz kalıyor.

Bu yalana biraz daha ciddiyet kazandırmak için afişler hazırlatıp sağa sola astılar. Hep bir ağızdan tekrarladıklarında dikkat çekeceklerini biliyorlar.

Sadece iktidar çevrelerinden değil, muhalif kesimden de uzman isimlerin konuya açıklık getirmesine karşın Kemal Bey, aynı yalanda ısrar etmeyi sürdürdü.

Peki Kemal Bey, bu rezerv yalanını neden gündeme getirme gereği duydu?

Bu sorunun yanıtı 104 emekli amiralin hükümeti hedef alan muhtırasında yatıyor.

Bu muhtıranın en önemli yanı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun anti demokratik arayışlar içinde olduğunu ortaya çıkarmasıydı. 'Demokrasi' söylemini dilinden düşürmeyen CHP'nin, darbeci gelenekle bağı ve ilişkileri tekrar gün yüzüne çıktı. CHP'nin anti demokratik müdahalelerle siyaseti dizayn etme hesapları deşifre oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ali Babacan'ın itirafı ve Netanyahu'nun “ikinci İsrail” mesajı 12 Mayıs 2021 | 217 Okunma 2023 seçimleri hata kaldırmaz 10 Mayıs 2021 | 799 Okunma Bahçeli'ye burun kıvırdılar ama HDP'yle ‘ortak anayasa' çalıştılar 07 Mayıs 2021 | 198 Okunma Bu sistemle alıp veremedikleri ne? 05 Mayıs 2021 | 236 Okunma O yol, yol değildi Kemal Bey! 03 Mayıs 2021 | 207 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar