İstifa rüzgarı mı yalan rüzgarı mı?

AK Parti’den istifalarla bir yalan rüzgarı estirmeye çalışıyorlar. Sanıyorlar ki, 17 yıldır iktidar olan bir parti, kağıttan kuleler gibi birkaç günde yıkılacak ve bir dönem sona erecek.

Tarihin böyle ilerlediğine inanıyorlar. Ancak unuttukları şey, Erdoğan’ın tarihsel ve toplumsal bir ihtiyaca karşılık geldiği, milletin beklenti ve duası üzerinde yükselen bir lider olduğu gerçeğidir. 

Tabii, tümden farkında olmadıkları bir gerçek değil bu; bu alandaki eksikliklerini başka biçimde doldurmaya çalışıyorlar. Bugün milletin maruz kaldığı iletişim bombardımanın boyutları inanılmaz düzeye ulaşmıştır. Dünyanın bütün kötülüğünü her gün, sabah akşam milletin üzerine boca edip duruyorlar; ta ki milleti pes ettirene, Erdoğan’dan koparana kadar. Dünyanın bütün kötülüklerini Erdoğan’a bağlayan bir iletişim ağı oluşturulmuş durumda. Terör örgütü PKK ve DEAŞ’ın toplu kitle katliamlarını Erdoğan’la ilişkili konuşuyorlar; yanan-kesilen ormanlarımızın suçunu AK Parti’ye yıkıyorlar; kadın cinayetlerini, hayvanlara yönelik şiddeti Erdoğan üzerinden değerlendiriyorlar. Erdoğan şahsında muhafazakar dindar kesime karşı büyük bir nefret yayıyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TSK'ya düşmanlıklarının sebebi 02 Aralık 2020 | 678 Okunma Kandil'in son umudu Biden ve Kılıçdaroğlu 30 Kasım 2020 | 470 Okunma Muhalefetin kısa baharı 27 Kasım 2020 | 311 Okunma Erdoğan'ı çok yanlış anlamışsınız 25 Kasım 2020 | 478 Okunma Mandacılığın bile gerisindeler! 23 Kasım 2020 | 325 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar