İstifa rüzgarı mı yalan rüzgarı mı?

AK Parti’den istifalarla bir yalan rüzgarı estirmeye çalışıyorlar. Sanıyorlar ki, 17 yıldır iktidar olan bir parti, kağıttan kuleler gibi birkaç günde yıkılacak ve bir dönem sona erecek.

Tarihin böyle ilerlediğine inanıyorlar. Ancak unuttukları şey, Erdoğan’ın tarihsel ve toplumsal bir ihtiyaca karşılık geldiği, milletin beklenti ve duası üzerinde yükselen bir lider olduğu gerçeğidir. 

Tabii, tümden farkında olmadıkları bir gerçek değil bu; bu alandaki eksikliklerini başka biçimde doldurmaya çalışıyorlar. Bugün milletin maruz kaldığı iletişim bombardımanın boyutları inanılmaz düzeye ulaşmıştır. Dünyanın bütün kötülüğünü her gün, sabah akşam milletin üzerine boca edip duruyorlar; ta ki milleti pes ettirene, Erdoğan’dan koparana kadar. Dünyanın bütün kötülüklerini Erdoğan’a bağlayan bir iletişim ağı oluşturulmuş durumda. Terör örgütü PKK ve DEAŞ’ın toplu kitle katliamlarını Erdoğan’la ilişkili konuşuyorlar; yanan-kesilen ormanlarımızın suçunu AK Parti’ye yıkıyorlar; kadın cinayetlerini, hayvanlara yönelik şiddeti Erdoğan üzerinden değerlendiriyorlar. Erdoğan şahsında muhafazakar dindar kesime karşı büyük bir nefret yayıyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bahçeli'ye burun kıvırdılar ama HDP'yle ‘ortak anayasa' çalıştılar 07 Mayıs 2021 | 119 Okunma Bu sistemle alıp veremedikleri ne? 05 Mayıs 2021 | 234 Okunma O yol, yol değildi Kemal Bey! 03 Mayıs 2021 | 202 Okunma Erdoğan'a cephe almalarının sebebi 30 Nisan 2021 | 420 Okunma Sen önce 37 canın hesabını ver 28 Nisan 2021 | 162 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar