Hilafet mi gelecek?

Ayasofya’nın 86 yıl sonra aslına rücu etmesi beraberinde yeni tartışmaları da getirdi. Kamuoyu yoklamaları, Ayasofya kararına büyük bir halk desteği olduğunu gösteriyor. Ancak bu olumlu havayı ve toplum...

Ayasofya’nın 86 yıl sonra aslına rücu etmesi beraberinde yeni tartışmaları da getirdi. Kamuoyu yoklamaları, Ayasofya kararına büyük bir halk desteği olduğunu gösteriyor.

Ancak bu olumlu havayı ve toplum desteğini gölgelemek için marjinal bir çevre tarafından “Hilafet” tartışması gündeme zorla sokulmaya çalışılıyor.

Tabii, bu temeldeki yapay tartışmalarla Ayasofya kararını alan iktidarın ajandasında “hilafet” olduğunu ima etmeye çalışıyorlar. Şüphesiz, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetlerinin siyasal ve toplumsal düzene ilişkin vizyonları bugüne değin her çevre tarafından az çok anlaşılmış durumda.

Ne var ki, bu gerçeğe rağmen CHP’nin başını çektiği muhalefetin, seküler çevreleri kışkırtmaktan vazgeçmeye de hiç niyeti yok. İçeriden atılan paslarla CHP, Ayasofya tartışmalarını Atatürk ve Hilafet eksenine oturtmaya çabalıyor.

Siyasal kamplaşmanın en çok CHP’nin işine geldiğini Ayasofy

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnce'nin çıkışı, genel merkezi korkuttu 07 Ağustos 2020 | 321 Okunma Sahte hakikat savaşçıları 05 Ağustos 2020 | 178 Okunma 'İstanbul Sözleşmesi', 'hilafet' ve muhalefetin kızıl elması 03 Ağustos 2020 | 438 Okunma CHP kurultayı ve Kemal Bey'in “dostları” 31 Temmuz 2020 | 201 Okunma Hilafet mi gelecek? 29 Temmuz 2020 | 391 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar