Hilafet mi gelecek?

Ayasofya’nın 86 yıl sonra aslına rücu etmesi beraberinde yeni tartışmaları da getirdi. Kamuoyu yoklamaları, Ayasofya kararına büyük bir halk desteği olduğunu gösteriyor. Ancak bu olumlu havayı ve toplum...

Ayasofya’nın 86 yıl sonra aslına rücu etmesi beraberinde yeni tartışmaları da getirdi. Kamuoyu yoklamaları, Ayasofya kararına büyük bir halk desteği olduğunu gösteriyor.

Ancak bu olumlu havayı ve toplum desteğini gölgelemek için marjinal bir çevre tarafından “Hilafet” tartışması gündeme zorla sokulmaya çalışılıyor.

Tabii, bu temeldeki yapay tartışmalarla Ayasofya kararını alan iktidarın ajandasında “hilafet” olduğunu ima etmeye çalışıyorlar. Şüphesiz, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetlerinin siyasal ve toplumsal düzene ilişkin vizyonları bugüne değin her çevre tarafından az çok anlaşılmış durumda.

Ne var ki, bu gerçeğe rağmen CHP’nin başını çektiği muhalefetin, seküler çevreleri kışkırtmaktan vazgeçmeye de hiç niyeti yok. İçeriden atılan paslarla CHP, Ayasofya tartışmalarını Atatürk ve Hilafet eksenine oturtmaya çabalıyor.

Siyasal kamplaşmanın en çok CHP’nin işine geldiğini Ayasofy

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP'nin röntgenini çeken mektup 18 Ocak 2021 | 615 Okunma CHP'nin ‘F serisi' genel başkanı 15 Ocak 2021 | 940 Okunma “Azmettiriciler” iddianamesi ve bir dönemin sonu 13 Ocak 2021 | 225 Okunma Devletler mi güçlü, bu şirketler mi? 11 Ocak 2021 | 415 Okunma Siyaset alay etti, medya üzüldü 08 Ocak 2021 | 275 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar