FETÖ devletten sürüldü ama CHP'de iktidar

FETÖ bir 'derin devlet' yapılanmasıydı. Geçmişi eskilere uzanır. Bildiğimiz, bu yapının her yere sızmış olduğu ve yakın zamanda devlete istikamet verecek kadar güçlü hale geldiği....

FETÖ bir 'derin devlet' yapılanmasıydı. Geçmişi eskilere uzanır. Bildiğimiz, bu yapının her yere sızmış olduğu ve yakın zamanda devlete istikamet verecek kadar güçlü hale geldiği.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın direncini aşamayınca askeri bir darbeye bile kalkıştılar. Sonuç olarak devlet kurumlarında ve bürokraside büyük bir temizlik başladı. Ve hayal edilmesi güç bir şey gerçekleşti; Türkiye 'derin devleti'ni temizlemekte muvaffak oldu.

Ne var ki bu temizlik, Türkiye'nin 'derin devlet' illetinden tümden kurtulduğu anlamına gelmiyor. Yarım asırlık geçmişe sahip olan bir yapılanmayı üç beş yılda temizlemek o kadar kolay değil. FETÖ direniyor, yeni kılıflara giriyor, form değiştirip kendini yeni biçimler altında yaşatmaya gayret ediyor.

'Derin devlet' sanıldığı gibi sadece devlette örgütlenmez, en büyük örgütlenme alanı da muhalefettir. Yani siyasi alanın her yanına dağılıp ne kadar köşe başı varsa tutmak isterler ki, bizdeki hikaye de farklı değil.

FET

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başika saldırısı ve Irak'taki terör konsorsiyumu 16 Nisan 2021 | 210 Okunma “Vatan, millet, Montrö” edebiyatı da yalan çıktı 14 Nisan 2021 | 468 Okunma Bu öfke nöbetlerinin sebebi başarısız olmaları 12 Nisan 2021 | 324 Okunma Amiraller muhtırası mı “Montrö bildirisi” mi? 09 Nisan 2021 | 359 Okunma Muhtıra verilirken hükümet pikniğe mi çıksaydı? 07 Nisan 2021 | 445 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar