Erdoğan, gençliğe yeni ufuklar açtı

Gençliği nasıl kullanmak istediklerini kilise kapısı üzerinde kendinden geçmiş bir şekilde tepinen görüntüler ele veriyor. Gençliğin yapıcı gücüne değil, yıkıcı gücüne...

Gençliği nasıl kullanmak istediklerini kilise kapısı üzerinde kendinden geçmiş bir şekilde tepinen görüntüler ele veriyor. Gençliğin yapıcı gücüne değil, yıkıcı gücüne ihtiyaçları var.

Aklı başında genç bir kitleyle sokakları ateşe veremezler; Gezi'de olduğu gibi ülkeyi yakıp yıkamazlar. Gürültü patırtı çıkaracak enerji gençlerde var. Sağı solu korkutacak, sindirecek güç gençlerde.

Muhalefetin gençleri etkileme gayretinin arkasında bu hesaplar yatıyor. Hem gençliğin siyasi gücüne ihtiyaçları var, hem de kaba gücüne. Bu yüzden gençleri hiç olmadıkları bir şekilde tarif edip etki altına almaya çalışıyorlar.

Gençleri bu kadar çok övmelerinin sebebi onları bir savaş topuzu gibi kullanmak istemelerinden kaynaklanıyor. Ahlaktan uzaklaşmalarını, toplumsal duyarlılıktan ve ait oldukları millet gerçeğinden kopmalarını teşvik ediyorlar. İnsani ve toplumsal değerlerden uzaklaştırdıkları gençliği ancak kullanabilirler.

Gençliği dört koldan kıskaç altına a

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kandil de mi Kuvayi Milliye cephesinde? 21 Temmuz 2021 | 39 Okunma “Çözüm süreci” treni çoktan kaçtı 19 Temmuz 2021 | 311 Okunma Erdoğan, İstanbul'a inince darbecilerin bütün hayalleri suya düştü 16 Temmuz 2021 | 373 Okunma Erdoğan, gençliğe yeni ufuklar açtı 14 Temmuz 2021 | 186 Okunma Diyarbakır ziyareti muhalefeti panikletti 12 Temmuz 2021 | 1.595 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar