Dumanı en gür çıkacak adayı seçiniz!

Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz'in bugünkü (07.12.2022)''Dumanı en gür çıkacak adayı seçiniz!'' başlıklı yazısı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Altılı masanın cumhurbaşkanı adayını nasıl seçeceklerini açıklarken Papalık seçimindeki o 'beyaz duman' örneğini verdi.

Altılı masanın adayının kim olacağı konusu kabul edelim ki başta bir merak konusuydu. Ancak bu işi o kadar uzattılar ki, millette merak duygusu da bırakmadılar.

Bunda ülkedeki siyasi havanın değişiminin de katkısı büyük. Rüzgârın muhalefetten yana estiği kısa bir zaman aralığında havaya girmişlerdi.

Fakat muhalefetin iktidar havası çok sürmedi; Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılların siyaset uzmanı olarak pik yapmalarını bekledi. Altılı masa, çıkabileceği kadar yükseğe çıktıktan sonra Erdoğan, çözüm adımlarını hızla atmaya başladı. Millet, Erdoğan'ın çözüm üreten tek lider olduğu gerçeğini bir kez gördü.

O andan itibaren zaten Altılı masanın pik yaptığı noktadan baş aşağı doğru inişi de başladı.

Şimdi masadaki adaylık kavgasını gizlemek için de bilmem nerelerinden dumanlar çıkarmaya devam

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sancak: Cumhurbaşkanlığını Tayyip Bey alır 03 Şubat 2023 | 738 Okunma Ersan Şen'i de Erdoğan mı görevlendirdi? 27 Ocak 2023 | 3.027 Okunma DAVOS elçisi Babacan'ın getirdiği haber 25 Ocak 2023 | 717 Okunma HDP'ye yaranma sırası Akşener'de 23 Ocak 2023 | 334 Okunma Dünya savaşı, 14 Mayıs'ı bekliyor 20 Ocak 2023 | 420 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar