Davutoğlu ne kadar 'etik' davranmış?

Şehir üniversitesi tartışmalarına eşlik eden diğer bir gündem de Ahmet Davutoğlu’nun kuruluş çalışmalarını tamamlayarak ilan etmeye hazırlandığı “yeni parti”. Görünürde...

Şehir üniversitesi tartışmalarına eşlik eden diğer bir gündem de Ahmet Davutoğlu’nun kuruluş çalışmalarını tamamlayarak ilan etmeye hazırlandığı “yeni parti”. Görünürde birbiriyle alakasız iki tartışma gündemi gibi duruyor ama aslında “Şehir üniversitesi” meselesi, biraz da bu “yeni parti” sebebiyle köpürtülüp gündem yapılmak isteniyor.  

Zaten siyasette iyice moda oldu, mikrofonu eline alan önce sıkı bir “mağduriyet” hikayesi anlatıyor. Kuralmış gibi siyasete giren önce kendisine bir “mağduriyet” hikayesi uyduruyor, sonra siyasete giriyor. Ahmet Davutoğlu da, AK Parti’den ayrılıp yeni bir parti kuruyor. Partisini ilan etmenin arifesinde nedense partisini değil de “Şehir üniversitesi” meselesini tartışıyoruz. 

Masum bir hikaye anlatılıyor. Kaç gündür tanık olduğumuz bu hikayeye göre de çocukların okulunu elinden almaya çalışan kötülerle mücadele ediliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
En büyük kavga 'gençlik' üzerine 17 Ocak 2020 | 2.502 Okunma Tiyatro mu, siyaset mühendisliği mi? 15 Ocak 2020 | 2.339 Okunma Asıl tiyatro izleyici sıralarında  13 Ocak 2020 | 4.236 Okunma Davutoğlu da FETÖ yalanlarına sarıldı 10 Ocak 2020 | 4.487 Okunma Portakal'ın işi de zor! 08 Ocak 2020 | 3.904 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum