Buldan: “Muhatap İmralı'daki Sayın Öcalan'dır”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'meşru muhatap HDP'dir, İmralı değil' açıklaması HDP cephesinde ikilik yarattı. Biliyorsunuz ilk tepki HDP eski eşbaşkanı Van Milletvekili Sezai Temelli'den geldi....

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'meşru muhatap HDP'dir, İmralı değil' açıklaması HDP cephesinde ikilik yarattı.

Biliyorsunuz ilk tepki HDP eski eşbaşkanı Van Milletvekili Sezai Temelli'den geldi. Temelli, İmralı'yı adres göstererek Kılıçdaroğlu'na 'asıl irade orası' dedi. Bu açıklama CHP cephesinde soğuk duş etkisi yarattı.

Birkaç gündür sessizliğini koruyan yeni eşgenel başkan Mithat Sancar ise Temelli'nin açıklamaları için 'kendi kişisel görüşüdür' dedi. Sancar 'HDP'de açıklamaları yetkili kurullar yapar' diye de ekledi. İmralı konusunda kem küm eden Sancar, yarım ağızla 'yani, meseleye bütünlüklü bakmak lazım, İmralı da bir aktör' demek zorunda kaldı.

Gözlerin çevrildiği diğer HDP Eşbaşkanı P

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bizdeki muhalefet liderleri, yabancı misyon şefleri gibi çalışıyor 27 Ekim 2021 | 29 Okunma Devlet gibi davranmayı bile çok görüyorlar 25 Ekim 2021 | 322 Okunma Batı'nın ‘kansız geçiş' planı ve taşeron muhalefet 22 Ekim 2021 | 250 Okunma İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na çalım 20 Ekim 2021 | 638 Okunma İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu kapışıyor 18 Ekim 2021 | 818 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar