Akşener'in HDP'yle dansı

Görüntüye aldanmayın; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in HDP'yle hiçbir sorunu yok. Ne PKK'nın siyasi uzantısı olması ne HDP'nin ayrılıkçı yanı Akşener için dert.Kamuoyu...

Görüntüye aldanmayın; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in HDP'yle hiçbir sorunu yok. Ne PKK'nın siyasi uzantısı olması ne HDP'nin ayrılıkçı yanı Akşener için dert.

Kamuoyu baskısı olmasa HDP'yle gizli saklı yürüttüğü bu ortaklığı çoktan açık etmişti.

Sorun şu ki, HDP'yle açıktan yakınlaştığı ölçüde, sözde 'milliyetçi' İYİ Parti kan kaybediyor. Akşener, 2023 hesaplarını yaparken partisinin MHP karşısında erimesinden korkuyor.

İYİ Parti, HDP'yle aynı ittifak içinde seçime girerse 2023'te büyük bir hezimete uğrayacak. 'HDP kendi adayını çıkarsın' demesinin öncelikli sebebi bu.

Ayrıca, kendisi 'millet ittifakı'nın ortak adayı olmayacaksa HDP'yle ittifak yapmasının bir anlamı da yok. Hem kendisinin dışında bir ortak adaya çalışacak hem de HDP'yle açıktan ittifak yapacak! İYİ Parti için bu formül 'kaybet kaybet' anlamına geliyor.

Akşener, HDP'nin dahil olmadığı bir ittifakta hiç olmazsa kendi koltuğunu koruyacak bir sonucu eld

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kemal Bey, kaset-video ve tape işlerini sever 18 Haziran 2021 | 1.526 Okunma Büyük fotoğrafta ne var? 16 Haziran 2021 | 264 Okunma Erdoğan-Biden zirvesi 14 Haziran 2021 | 81 Okunma HDP: Sağı Kandil, solu Pensilvanya 11 Haziran 2021 | 177 Okunma Akşener'in HDP'yle dansı 09 Haziran 2021 | 467 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar