Akşener, Kılıçdaroğlu'nun havasını söndürdü

Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz'in bugünkü (30.09.2022)''Akşener, Kılıçdaroğlu'nun havasını söndürdü'' başlıklı yazısı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, adaylar arasında öne çıkan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı hizaya çekerek kendisine puan topladı. CHP'ye hâkim olduğuna dair bir havanın oluşmasını sağladı.

Bu çıkıştan sonra Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığına neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu. Bu kadar havaya girdiğine göre Kılıçdaroğlu'nun adaylığını 6'lı masanın da kabul ettiği düşünülüyordu. Zira birbirlerinden habersiz bu kadar havaya girilmesi siyasi akla uymaz.

Ne var ki, Kemal Bey'in ortaklarından habersiz kendi kendine havaya girdiği anlaşıldı. Bir oldu-bitti yapmak istiyordu herhalde. Dediğimiz gibi, siyasetin doğası farklı işler. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 'atı alan Üsküdar'ı geçmeden' müdahale etmek zorunda kaldı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşıtlığıyla bilinen Fatih Altaylı'nın programına aldığı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, tam da Altaylı'nın istediği biçimde Kılıçdaroğlu'nun ada

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pentagon endişeli 25 Kasım 2022 | 311 Okunma Demirtaş, Öcalan'ı nasıl geçti? 23 Kasım 2022 | 593 Okunma Amerika da kurtaramadı 21 Kasım 2022 | 685 Okunma Bombayı patlatanlarla kara propagandayı yapanlar aynı 18 Kasım 2022 | 207 Okunma 2015'te de hepiniz oradaydınız 16 Kasım 2022 | 425 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar