ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İlan edilmemiş bir paylaşım savaşı… 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yanı başımızda yaşananlar için ilk kez bu kadar açık bir şekilde “İlan edilmemiş bir paylaşım savaşı” tespitinde bulundu .

Kurtuluş Tayiz
Kurtuluş Tayiz Akşam Gazetesi
14 Şubat 2018 | 3.0 K

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yanı başımızda yaşananlar için ilk kez bu kadar açık bir şekilde “İlan edilmemiş bir paylaşım savaşı” tespitinde bulundu. Daha fecisi, Türkiye’nin de bu paylaşımın bir parçası olarak görülüyor olması. ABD ile Avrupa’nın, Rusya ve kısmen İran’ın yanı başımıza kadar sokulmalarının (Suriye’yi işgal etmelerinin) sebebi “Terörle mücadele” değil, paylaşma savaşıdır.  

Irak ile başlayan, Suriye ile devam eden bu zamana yayılmış işgal hareketinin hedef ve kapsamında şüphesiz Türkiye de yer almakta. ABD merkezli işgal harekatı yıllardır yürürlükte. Şu ana kadar da kesintiye uğramadan, hedefinden sapmadan adım adım ilerlediğini görüyoruz.  

Devlet de -aslında pek de sır olmayan- bu gerçeği sonunda kabul etti ya da açık açık konuşmaya başladı. Yaklaşan tehlikelere karşı zaten başka türlü tedbir almanın bir yolu da yok. Millete bu gerçekleri anlatmadan tedbir almak da imkansızdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da “artık açık açık konuşmanın zamanı gelmiştir”

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER