Hayatın olgunluk dönemi ya da kalan yıllar...

Bir dostum yolladı bu satırları bana. Bazen yazdıklarını paylaşırsın, bazen de seninle paylaşılanları. Sevdim, etkilendim, yüreğime dokundu, sizler de okuyun istedim.Son günlerde gözümü...

Bir dostum yolladı bu satırları bana. Bazen yazdıklarını paylaşırsın, bazen de seninle paylaşılanları. Sevdim, etkilendim, yüreğime dokundu, sizler de okuyun istedim.

Son günlerde gözümü alamadığım Arjantin dizisi El Marginal’den sonra şimdi de bir Brezilyalı yazar Mário Raul de Morais Andrade’nin yazdığı metin bu.

Naif, çarpıcı ve adeta şu günlerde içinde bulunduğum halet-i ruhiyeye tercüman…

‘Olgunluk dönemimde, kalan yıllarımı saydım ve yaşadığımdan çok daha az zamanım kaldığını keşfettim.

Bir şekerleme paketi kazanmış küçük bir çocuk gibi yılları büyük bir zevkle ve iştahla yedim, ama azalmaya başladıklarını hissedince artık teker teker, tadını çıkararak yiyorum.

Artık yasaların ve yönetmeliklerin tartışılıp durduğu ve hiçbir işe yaramayacağını bildiğim sonsuz toplantılara ayıracak zamanım yok.

Takvim yaşlarına rağmen hâlâ büyümeyen aptal insanlara destek olmak için de zamanım yok.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzzet Çapa: 'Bütün bildiklerinizi unutun, oyun yeni başlıyor' diyor Black Mirror 29 Aralık 2018 | 358 Okunma Desene güzelim sen hiç yaşamamışsın… 22 Aralık 2018 | 300 Okunma İlk Türk Netflix dizimiz benim gözümde ilk bölümden sınıfı geçti. Darısı yenilerin başına... 15 Aralık 2018 | 239 Okunma Milenyum dejenerasyonundan kurtulmak mümkün mü? 04 Aralık 2018 | 4.164 Okunma Kalbimden yükselen ses, gözümden yaş olup akıyor… 01 Aralık 2018 | 3.710 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar