Teneke Portakal

Ne sanmıştınız?Siz Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) 125 binden fazla insanı ekmeğinden edeceksiniz, ülkeyi açık cezaevine çevirip KHK’lılara medeni ölümü reva göreceksiniz; onlar da kurbanlık...

Ne sanmıştınız?

Siz Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) 125 binden fazla insanı ekmeğinden edeceksiniz, ülkeyi açık cezaevine çevirip KHK’lılara medeni ölümü reva göreceksiniz; onlar da kurbanlık koyun gibi bıçağın boyunlarına vurulmasını bekleyecekler, öyle mi?

Elbette ki yaşattığınız zulmü belgeleyecekler, yazacaklar ve filme çekecekler.

Yönetmen Nejla Demirci de öyle yaptı.

Daha önce Ergene Havzası’ndaki kirlenme üzerine ‘Gündöndü’ ve kanser hakkında ‘Yüzleşme’ adlı iki belgesel ve bir kısa film çeken Demirci, kamerasını kız kardeşinin uğradığı hukuksuzluğa doğrulttu.

Demirci, Bodrum Devlet Hastanesi’de kardiyolog olarak görev kız kardeşi Yasemin Demirci ile ilkokul öğretmeni Engin Karataş’ın KHK ile ihraç edildikten sonra verdikleri mücadeleden yola çıkarak, ‘Kanun Hükmü’ belgeselini çekti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Terim’in avukatı: Fatih hocanın 3-3.5 milyon doları kayıp  01 Aralık 2023 | 1.353 Okunma Seçil Erzan, fondaki AK Partili’nin yasak aşkıymış 30 Kasım 2023 | 7.840 Okunma Seçil’in çantacısının Bulgaristan trafiği  29 Kasım 2023 | 3.247 Okunma Dilan’ın örgütü var da Seçil’in yok mu? 28 Kasım 2023 | 2.401 Okunma Fatih Terim’in fonu diyerek dolandırdı 27 Kasım 2023 | 2.790 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar