Özgür Özel: Kemal Bey elimi kaldırmak istedi, engellediler

CHP’nin yeni genel başkanı Özgür Özel, seçildikten sonra ilk söyleşisini Sözcü’ye verdi.Özel, Kılıçdaroğlu’nun “Arkamdan hançerledim” açıklaması için...

CHP’nin yeni genel başkanı Özgür Özel, seçildikten sonra ilk söyleşisini Sözcü’ye verdi.

Özel, Kılıçdaroğlu’nun “Arkamdan hançerledim” açıklaması için “Üzerime alınmadım” diyor. Liderine asla ihanet etmediğini belirten Özel aday olmayı kastederek, “Eğer bu iddiayı koymak ihanet ise, koymasam kendime, partiye, doğruyu söylemeğim için genel başkana ihanet etmiş olurdum. Çünkü sokak değişim diyor” diye konuştu.

Özel, ilk tur sonrası Kılıçdaroğlu’nun çekilme kararı verdiğini, elini kaldırmak için salona döndüğünü anlatıyor. Ancak kendisinin de odada bulunduğu sırada danışmanları tarafından etrafı sarılarak vazgeçirildiğini kaydediyor.

Özel, Altılı Masa ve Millet İttifakı’nın geçmişte kaldığını ifade ediyor. Ancak İyi Parti ile yeni bir diyalog için kapılarını aralayarak, Akşener ile görüşmek istediğini belirtiyor. “Meral Hanım uygun görürse bir büyük ittifaktan ziyade yerel örgütlerimizin sesini dinleyeceğimiz, gerekli yerlerde ittifak olmasının hiçbir sakıncası yok” diyor.

İşte, Özel’in açıklamaları…

Özel, Çankaya’daki çalışma ofisinde İsmail Saymaz’a...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Terim’in avukatı: Fatih hocanın 3-3.5 milyon doları kayıp  01 Aralık 2023 | 1.381 Okunma Seçil Erzan, fondaki AK Partili’nin yasak aşkıymış 30 Kasım 2023 | 7.919 Okunma Seçil’in çantacısının Bulgaristan trafiği  29 Kasım 2023 | 3.251 Okunma Dilan’ın örgütü var da Seçil’in yok mu? 28 Kasım 2023 | 2.403 Okunma Fatih Terim’in fonu diyerek dolandırdı 27 Kasım 2023 | 2.792 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar