Yıldızlı bir gece için ağıt

“Dünyanın insana ne yapabileceğini bilsen şaşarsın” dedi incecik sesiyle. Oysa ben, dünyanın insana ne yapabileceğini sonuna, dibine kadar biliyordum.“Boş ver şimdi böyle beylik lafları, sana bir hikaye...

“Dünyanın insana ne yapabileceğini bilsen şaşarsın” dedi incecik sesiyle. Oysa ben, dünyanın insana ne yapabileceğini sonuna, dibine kadar biliyordum.

“Boş ver şimdi böyle beylik lafları, sana bir hikaye anlatayım mı?” diye sordum. “Bayılırım iyi anlatılan hikayelere” dedi. “Bir hikayenin iyi olmasını mı tercih edersin, iyi anlatılmasını mı?” diye sordum bu kez. “Sanırım ikincisi” dedi, “hatta belki de iki soru birbirine çelişik değildir. Biz hikayeleri iyi anlatılabildikleri için iyi kabul ediyoruzdur belki de.”

Sonra “çölde unuttukları şu adamı anlatsana” dedi. “O hikaye değil ki, şiir o” dedim. “Olsun, o şiirin hikayesini anlat” dedi.

“Çok aşıktım” diye başladım söze.

Çok aşıktım ve burada, bu sonunu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kırk birinci saat 02 Ekim 2022 | 78 Okunma Seçim sathında sıkıcı bir tekrar 01 Ekim 2022 | 358 Okunma Büyük dava adamı Cem Uzan 27 Eylül 2022 | 1.390 Okunma Bir rüyaya uyanır gibi 25 Eylül 2022 | 198 Okunma İran’da “nizam” değişir mi? 24 Eylül 2022 | 667 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar