“Eller yılda bir kurban keser”

Benim açımdan üzücü, oldukça üzücü bir kurban bayramı atmosferi söz konusu bu yıl. Çünkü feci, çok feci bir mülteci/göçmen düşmanlığı ile girdik bayram atmosferine....

Benim açımdan üzücü, oldukça üzücü bir kurban bayramı atmosferi söz konusu bu yıl. Çünkü feci, çok feci bir mülteci/göçmen düşmanlığı ile girdik bayram atmosferine. Memleketin ana muhalefet partisi başkanı, Esed’in an itibariyle çoluk-çocuk demeden katliam yaptığını bile bile “mültecileri evlerine gönderme” sözü verdi ve olaylar gelişti.

Olaylar öyle bir gelişti ki biri henüz 15 yaşında olan iki Suriyeli işçinin hayatını kaybetme haberini “bugün biriniz, bir gün hepiniz geberirsiniz inşallah” nidalarıyla karşılayan insanlar gördü bu göz.

Mevlana İdris ağabey yazmış: “Faşizme kapıyı açtığınızda düşündüğünüz sonuç gerçekleşebilir. Ama bu sonuçların ancak bir kısmıdır. O kapıdan nelerin çıkıp gideceğini asla bilemezsiniz.”

Başka bir patikadan ilerleyeyim. Genç insanlarımızın, bizim çocuklarımızın...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cehalet paçalardan akınca 07 Aralık 2021 | 7 Okunma İlmek 05 Aralık 2021 | 166 Okunma Şimdi de icmâ’yı mı inkâr ettin lan İsmail! 04 Aralık 2021 | 1.923 Okunma Ressam günü 28 Kasım 2021 | 109 Okunma Oğlun adam olsa kadına şiddet uygulamaz 27 Kasım 2021 | 321 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar