“Eller yılda bir kurban keser”

Benim açımdan üzücü, oldukça üzücü bir kurban bayramı atmosferi söz konusu bu yıl. Çünkü feci, çok feci bir mülteci/göçmen düşmanlığı ile girdik bayram atmosferine....

Benim açımdan üzücü, oldukça üzücü bir kurban bayramı atmosferi söz konusu bu yıl. Çünkü feci, çok feci bir mülteci/göçmen düşmanlığı ile girdik bayram atmosferine. Memleketin ana muhalefet partisi başkanı, Esed’in an itibariyle çoluk-çocuk demeden katliam yaptığını bile bile “mültecileri evlerine gönderme” sözü verdi ve olaylar gelişti.

Olaylar öyle bir gelişti ki biri henüz 15 yaşında olan iki Suriyeli işçinin hayatını kaybetme haberini “bugün biriniz, bir gün hepiniz geberirsiniz inşallah” nidalarıyla karşılayan insanlar gördü bu göz.

Mevlana İdris ağabey yazmış: “Faşizme kapıyı açtığınızda düşündüğünüz sonuç gerçekleşebilir. Ama bu sonuçların ancak bir kısmıdır. O kapıdan nelerin çıkıp gideceğini asla bilemezsiniz.”

Başka bir patikadan ilerleyeyim. Genç insanlarımızın, bizim çocuklarımızın...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Uzamamış geceler için şarkılar 18 Temmuz 2021 | 104 Okunma Sensin tiyatro. Gülşen’in donudur tiyatro. 17 Temmuz 2021 | 1.248 Okunma Bunu kendimize yapmasak mı artık? 13 Temmuz 2021 | 644 Okunma Züleyha’nın üç sonu 11 Temmuz 2021 | 289 Okunma “Şu çocuk zayi olmasın” 10 Temmuz 2021 | 261 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar