Kızgın demir nasıl soğur?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Erdoğan’ın yerel seçimler sonrasında yaptığı bir açıklamada “artık kızgın demiri soğutmalıyız” şeklindeki sözleri çok büyük ilgiyle karşılandı...

Tahmin edilemeyecek kadar çok tartışıldı. Hakkında onlarca köşe yazısı yazıldı. Hatta dün “kızgın demir nasıl soğur” diye bir etiket açılmıştı sosyal medyada.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik menfur saldırının ardından kızgın demir tartışması daha da alevlendi. CHP liderinin o gün Erdoğan’ın çağrısına cevap vermeye hazırlandığı söylendi. İktidar partisinin grup başkanvekili meclisteki 23 Nisan oturumunda sözkonusu saldırının “kızgın demiri soğutalım” açıklamasının ardından yaşanmış olmasını “dikkat çekici” olarak niteledi.

Konunun polisiye tarafı, belki politik komplo teorilerine uygun bir malzemeye dönüşmesi başka bir boyut. Ancak gerek “kızgın demiri soğutmalıyız” gerekse “82 milyon hep birlikte Türkiye ittifakı olarak hareket etmeliyiz” sözlerinin toplumun çok geniş bir kesiminde yankı bulması çok önemli bir olgunun işareti sayılmalı: Toplumun beklentisi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Karaburun’da isyan mı var paşam? 21 Eylül 2019 | 2.096 Okunma ‘Primus inter pares’ dedikleri 16 Eylül 2019 | 21 Okunma İsyan ettiren tarih 14 Eylül 2019 | 2.340 Okunma Diyarbakırlı anneler umurumuzda mı? 12 Eylül 2019 | 3.331 Okunma Bedreddin’i öldürmenin günahı var mı? 07 Eylül 2019 | 360 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar