İmamoğlu kazanmadı, AK Parti kaybetti. Ama...

İstanbul seçiminin yeniden yapılacağı 23 Haziran’a gün sayılırken bir taraf Binali Yıldırım’ın icraatçı kimliğini öne çıkararak, öbür taraf ise Ekrem İmamoğlu’nun uğradığı haksızlığı gündemde tutarak seçmenin tercihini etkilemeye çalışıyor...

Bu çerçevede “Kürt seçmenin kilit rolü”nden çokça söz ediliyor; “AK Parti küskünleri” diye zikredilen bir kesimin yaklaşımlarının sonucu değiştirme ihtimali dile getiriliyor; Saadet’in alacağı veya DSP’den gelecek oyların ince ince hesabı yapılıyor. 

YSK’nın iptal ettiği seçimi Ekrem İmamoğlu 13 bin küsur oy farkıyla önde bitirmişti. Dolayısıyla AK Parti açısından kapatılması imkânsız olmayan bir fark olarak görüldüğü anlaşılan bu sayının hangi kaynaklardan temin edilebileceği hususu üzerinde duruluyor. 

Gerçi hem toplumdaki havaya baktığınızda hem de yakın zamanda gerçekleştirilen bazı kamuoyu araştırmalarına göz attığınızda görülen tablo farkın İmamoğlu lehine açıldığı şeklinde. Toplum tarafından CHP adayının haksızlığa uğramış görülmesi, mağdur edilmiş olduğuna inanılması bunun en önemli sebebi herhalde. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsyan ettiren tarih 14 Eylül 2019 | 2.336 Okunma Diyarbakırlı anneler umurumuzda mı? 12 Eylül 2019 | 3.330 Okunma Bedreddin’i öldürmenin günahı var mı? 07 Eylül 2019 | 356 Okunma Yeni parti girişimleri için iki model 05 Eylül 2019 | 3.581 Okunma Durup dururken yeni parti arayışı 03 Eylül 2019 | 1.098 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar