* Türkiye büyük ülke. Küçültemezsiniz! * Türkiye karşıtı her cephe çöktü. Siz de çökersiniz.

Türkiye dışarıda çok büyük. Çok saygın. Ve de çok güçlü. Dünyanın neresine giderseniz gidin, hangi coğrafyaya bakarsanız bakın; bir akıl, bir inisiyatif, bir örnek, bir ne...

Türkiye dışarıda çok büyük. Çok saygın. Ve de çok güçlü. Dünyanın neresine giderseniz gidin, hangi coğrafyaya bakarsanız bakın; bir akıl, bir inisiyatif, bir örnek, bir ne yapacağını çok iyi bilen ülke göreceksiniz.

Her krize çözümü, her gelişmeye sözü, her arayışa formülü olan bir ülkeyiz. Afrika’dan Ortadoğu’ya, Balkanlar’dan Kafkasya ve Orta Asya’ya dünyanın şaşkın bakışları arasında şaşırtıcı bir güç yükseliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bosna ve Karadağ ziyaretine eşlik ederken Türkiye’nin nasıl bir “umut” olduğunu bir kez daha görüyorsunuz. Balkanlar’da gönül bağımız olanlar dışında Sırplar için bile bu bazen böyle olabiliyor.

Türkiye karşıtı her cephe çöktü

Mesela Bosnalı Sırp lider;...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye, “Osmanlı’nın çöküşü” gibi çökecekti. Yeni harita çizilecekti. - Birileri 2016 öncesine döndürmeye çalışıyor. O müdahale yapılmalı! 14 Ekim 2021 | 3.153 Okunma İran sınırı geçerse ne olur? Bir “gizli anlaşma” var mı? *İran Doğu Cephesi açar, biz Doğu Kapısı’nı açarız. *İsrail öfkesi değil, Türkiye korkusu. Bu sefer iş ciddi. 11 Ekim 2021 | 3.284 Okunma Erdoğan bize ne anlattı? Batı hegemonyası biterken Türkiye ne yapmak istiyor? 07 Ekim 2021 | 1.004 Okunma * Türkiye’nin sırrı ne? Altı yılda bu kadar cephede ne yaptık? Dünyada örneği yok! * Macron niye öfkeli? ABD niye kaybetti? 04 Ekim 2021 | 1.535 Okunma Sana “Git Erdoğan’ı devir” talimatı mı verildi Jeff? 2023 için mi geliyorsun? Sömürge dönemi bitti aptal! Geldiğin gibi geri dönersin! 30 Eylül 2021 | 2.448 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar