* Erdoğan’ın Cumhur İttifakı uyarısı: Türkiye tarihsel sözüne dönmüştür. * İçeriden ve dışarıdan saldıracaklar ama korktukları başlarına gelecek..

Cumhur İttifakı “Türkiye Ekseni” demiştik: Bin yıldır bu topraklarda ayaklarımızı bastığımız tek sağlam zemindir. Tarih yapıcı irade ve akıldır. Coğrafya ve vatan eksenli mücadele...

Cumhur İttifakı “Türkiye Ekseni” demiştik: Bin yıldır bu topraklarda ayaklarımızı bastığımız tek sağlam zemindir. Tarih yapıcı irade ve akıldır. Coğrafya ve vatan eksenli mücadele tarzımızdır, mayamızdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Venezuela dönüşü şu uyarıyı yaptı: “Sayın Bahçeli ile bir araya gelmemiz vazgeçilmezdir. Muhakkak bir araya gelmemiz gerekir. Çünkü biliyorsunuz bazıları rahat durmaz, durmadan karıştırmanın gayreti içine girer. Onlara bu fırsatı vermemek için Cumhur ittifakı’nı çok sağlam çok diri tutmamız gerekiyor.”

Kritik bir uyarı bu. Türkiye’nin ve bölgenin içinde bulunduğu duruma, dünyada hızla artan sert rüzgarlara, Türkiye’nin ve ülkelerin yeni savunma pozisyonlarına bakarak uyarının ne anlama geldiğini kavrayabiliriz.

Türkiye kendi havzasına, tarihsel sözüne dönmüştür

Bu yüzden de, tarihin kırılma dönemlerinden bir yenisini daha yaşadığımız bu zamanda “Türkiye Ekseni”ni yeniden inşa etmemiz kaçınılmazdır, bir varoluş mücadelesidir. Çünkü küresel ölçekte bütün ülkelerin ekseni kaymış, coğrafya ölçeğinde güç denklemi yerle bir olmuş, ülkelerin imhasına dönük projeler sahaya sürülmüştür.

Türkiye de bu gerçekten hareketle kendi savunma mevzisine, yerli havzasına, tarihsel sözüne dönmüştür. Söz konusu dönüş, “yerleşme”, Bu yeniden ayağa kalkma mücadelesi, 21. yüzyıla dönük en keskin hesaplaşmamızdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biden’den kimler sinyal bekliyor? Bu silik, aciz adam size yardım edemez. 22 Ocak 2021 | 4.967 Okunma ABD içeriden kuşatıldı! Başkenti işgal altında. Çöküş durdurulamaz. 18 Ocak 2021 | 3.201 Okunma Sosyal medya şirketleri, ABD’den sonra ilk hedef Türkiye’ye saldıracak... İhaleler çoktan dağıtıldı. 14 Ocak 2021 | 4.004 Okunma İmparatorluğun çöküşü.. ABD küreselleşmesi bitti. Kendi içinde yerelleşme çatışmalarına hazır olun. 11 Ocak 2021 | 3.911 Okunma Türkiye yükselirken alçalanlar: Menderes iması, Almanya iması, feci son iması. Yahu siz kimsiniz? 07 Ocak 2021 | 3.712 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar