ABD içeriden kuşatıldı! Başkenti işgal altında. Çöküş durdurulamaz.

ABD’nin “iç tehdit”, “iç terör”, “dış müdahale” hatta “iç çatışma” söylemleri ile konuşulur hale gelmesi dünya için ne anlama geliyor?

ABD’nin “iç tehdit”, “iç terör”, “dış müdahale” hatta “iç çatışma” söylemleri ile konuşulur hale gelmesi dünya için ne anlama geliyor?

Kullanılan kavramlar, kurulan cümleler, yaşanan korku, yapılan hazırlık nasıl bir ABD, nasıl bir küresel güç düzenini haber veriyor?

Bugüne kadar; ülkeler işgal eden, iç savaşlar çıkaran, etnik ve mezhep savaşlarını tahrik eden, “terörle mücadele” adı altında küresel ölçekte operasyonlar yürüten, darbelere ve lider suikastlarına imza atan, ordusunun büyük bölümünü dünyaya yayan, rejimleri değiştiren, kendisine başkaldıran her ülkeyi cezalandıran, milletlerin kaynaklarına el koyan, yeryüzünde bir “Amerikan düzeni” için seferber olan ABD’nin, bütün bunları kendi içinde yaşıyor ya da tartışıyor hâle gelmesi neyin habercisi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnanmıyorsan göğe bak! Bilginin, zihnin, hızın sınırları zorlanıyor… 11 Şubat 2021 | 466 Okunma Ne o? İkinci 15 Temmuz’a mı hazırlık yapıyorsunuz? Osmanlı’yı yıkanlarla, Türkiye’yi yıkmak için, pazarlık yapıyorsunuz! 08 Şubat 2021 | 2.457 Okunma Türkiye Ekseni saldırı altında.. Kaybedeceksiniz! 04 Şubat 2021 | 3.453 Okunma Dünyada “Büyük Türkiye”, içeride “son bozguncular.” Bu bir iç politika meselesi değil, “içeriden kuşatma” meselesidir. 01 Şubat 2021 | 4.465 Okunma Çatışma İstanbul’da, Kahire’de değil, Paris, New York sokaklarında olacak. 28 Ocak 2021 | 4.308 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar