Karar vermek o kadar zor ki!.

Önlem, almış olmak için alınmaz. Uygulansın diye alınır.. Aldığın önlem kurbağayı ürkütmeli.. "Ben bu havuza girersem, biterim" demeli kurbağa ki, önlemi sen olmadığın zaman dahi korkusundan gene de uygulasın..

Bir yanda sözüm ona muhalif gazeteler var.. Bizde muhalefet, iktidar ne yaparsa yapsın "Kötü" demek ve kötülemek, "Sözüm ona" deyişim ondan..

Hükümetin Kovid-19'un yayılma hızını engellemek için aldığı her kararı, eksik, yanlış, korkak buldular. Kendi yalanlarıyla hiç çekinmeden öyle dehşet salladılar ki..

Mesela.. Sözcü köşe yazarı Saygı Öztürk, aynen şunları yazdı.. (Bozuk Türkçe bana ait değil). "Ülkemizde vefat edenlerin sayısı 11 milyon geçtiği ifade ediliyor." Yani 8 kişiden biri ölmüş..

Yani ortalama her ama her evden bir cenaze çıkmış da, haberimiz yok.

Ya Yılmaz Özdil.. Aynen okuyun lütfen.

"Ölüm sayılarının, vaka sayılarının gizlendiğini bizzat "şeffaf" denilen sağlık bakanımız itiraf etti.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerika’da değil Türkiye’de ne değişti? 22 Ocak 2021 | 199 Okunma Bu kitabı hele küçük kızlarınıza mutlak alın!. 21 Ocak 2021 | 447 Okunma ‘Bizi bu işkenceden kurtar’ Oktay Başkanım!. 20 Ocak 2021 | 395 Okunma ‘Annemize Türkü’ babasız kaldı!. 19 Ocak 2021 | 253 Okunma Peki ya Milion taşı, İmamoğlu Dostum!. 17 Ocak 2021 | 4.395 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum