Marmaray’ı Romalı Perihan yaptı!..

Zamanında Tuncay Özkan Marmaray’ın tarihini anlatmıştı; “Bülent Ecevit yaptı Marmaray’ı. Peki neden yaptı?.. Kentin üzerindeki trafik yoğunluğu daha aşağıya gelsin ve kent bu yoğunluktan...

Zamanında Tuncay Özkan Marmaray’ın tarihini anlatmıştı; 

“Bülent Ecevit yaptı Marmaray’ı. Peki neden yaptı?.. Kentin üzerindeki trafik yoğunluğu daha aşağıya gelsin ve kent bu yoğunluktan kurtulsun diye…” 

Neden yaptığını açıklaması da iyi olmuştu. “Trafik yoğunluğu daha aşağıya gelsin” diye yapmış. Zira biz, araçlar serin serin gölgede gitsin diye Marmaray’ı yapmış olabileceğini zannedebilirdik!.. 

Derken İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur bu iddiaları yalanladı. 

Marmaray’ı Ecevit değil, Demirel yapmış!.. 

Hayda, biz Demirel’in sadece Yerebatan Sarnıcı’nı yaptığını sanıyorduk. (Bizans İmparatoru Justinianus döneminde İstanbul’un su ihtiyacı karşılansın diye yapmıştı ya!..) 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bana 9,5 milyon lira teklif ettiler!.. 30 Mayıs 2020 | 1.898 Okunma Boşuna uğraşmayın, yapılmışı var... 27 Mayıs 2020 | 2.534 Okunma Nerdee o eski 'sosyal mesafeli' bayram?!.. 25 Mayıs 2020 | 2.784 Okunma Galata Kulesini yap, Cenevizliler de şaşırsın! 23 Mayıs 2020 | 2.858 Okunma Hangi kaçak villa, yürüyeni var sabiti var! 20 Mayıs 2020 | 4.034 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar