Atatürkçüyüz, devrimciyiz...

Yine toprağın altında kaldılar Siirt Şirvan’daki maden ocağında. Acılar dilim dilim. Beş işçi öldü. 11 işçiyi arama çalışmaları sürüyor. Toprak altında...

Yine toprağın altında kaldılar Siirt Şirvan’daki maden ocağında. Acılar dilim dilim. Beş işçi öldü. 11 işçiyi arama çalışmaları sürüyor. 
Toprak altında olanların eşleri, anaları, çocukları, babaları, kardeşlerinin acıları, gözyaşları... 
Ölen beş işçiden ikisi dün toprağa verildi... 
Bir iç çekiş, bir çığlık. 
Sararmış o kareli defterim, bugüne dek yazdıklarım ve yazmadıklarım. 
Düşüncelerim. 
Umutlarımız acılarla buluştu hep, hüzünlerle çoğaldı. 
Silivri’de 16 gündür tutuklu sevgili Akın AtalayMurat Sabuncu, Kadri Gürsel, Güray Öz, Hakan Kara, Turhan Günay, Musa Kart, Önder Çelik, Bülent Utku, Mustafa Kemal Güngör hepinize önce bir günaydın. 
Hep yazdığım gibi yüreğimin yarısı Silivri’de sizin yanınızda. 
İstediğimiz tek şey demokrasi ve hukukun üstünlüğü ilkesinin hayata geçmesi. Türkiye’nin üyesi olduğu NATO’dan da bu uyarı geldi. 
Gazeteci ve yazarlara yönelik tutuklamalar nedeniyle 20 yıl aradan sonra Türkiye’ye gelen BM düşünce ve ifade özgürlüğü raportörü David Kaye, durumu “vahim”olarak yorumladı Duygu Güvenç arkadaşımızın haberine göre. 
Kaye, “Hükümet acilen cezaevinde bulunan yazar, gazeteci ve akademisyenleri serbest bırakmalı. Medya üzerinde engellemeler kaldırılmalı” çağrısını yaptı.
Kaye, Silivri’de bulunan Cumhuriyet yönetici ve yazarlarından Hakan Kara, Bülent Utku, Güray Öz, Mustafa Kemal Güngör ve Önder Çelik’le görüşebildi. Öteki arkadaşlarımız için gerekçe gösterilmeden “ret” yanıtı aldığını belirtti.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aşklar ve sevinçler... 09 Eylül 2018 | 2.464 Okunma Hoşça kal hüzün... 06 Eylül 2018 | 463 Okunma Bir garip yolcu... 04 Eylül 2018 | 2.309 Okunma Sevda düşleri... 02 Eylül 2018 | 2.401 Okunma Uçarı kaçarı... 01 Eylül 2018 | 84 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar