Aydın Doğan'ın yaptığı en iyi şey!

Valla bence Aydın Doğan'ın kendi adına yaptığı en iyi şey medya grubunu Demirören'e satmak oldu. Yıllarca yapılan haberler, atılan manşetler nedeniyle öyle bir "Doğan Medya" imajı yerleştirdiler ki...

Valla bence Aydın Doğan'ın kendi adına yaptığı en iyi şey medya grubunu Demirören'e satmak oldu. 

Yıllarca yapılan haberler, atılan manşetler nedeniyle öyle bir "Doğan Medya" imajı yerleştirdiler ki insanların zihnine, ne olsa "Doğan medya işte canım, şaşırdık mı!" yorumlarının yapılmasına neden oldular. 

Özellikle de bu toplumun muhafazakar kesiminde. 

Yayınlardan, haberlerden, dizilerden kaynaklı bir rezalet, skandal falan mı oldu, yapıştırıp geçiyorduk hemen "Doğan medya işte" diyerek. 

Tabi bu, eleştiren kitlenin de elini rahatlatan bir konfordu.

Ne de olsa ortada geçmiş günahları tescilli bir medya patronu vardı. 

Medya grubuyla ilgili herhangi bir nedenle eleştiri yaparken "Tü kaka" demek baya rahattı. Yani doğrudan patrona kesiliyordu tüm hesaplar. 

Ama şimdi öyle mi?

Aydın Doğan medya grubunu satarak tüm bu faturalardan kurtuldu. "Eyy Doğan Medya..." mazide kaldı. 

Kendini kurtardı ama özellikle iktidara yakın muhafazalar kesimin de medya patronuna ya da grubuna saydırma konforunu elinden aldı. 

Misal Hürriyet'in yıllardır düzenlediği Altın Kelebek Ödül töreni...

Her sene olduğu gibi bu sene de övgüler kadar eleştiriler de vardı. Özellikle sosyal medyada Aleyna Tilki ve Orkun Işıtmak'a ödül verilmesi tepkilere neden oldu. Muhafazalar kesimden insanlar "bunlar mı gençlerimize örnek olacak" diyerek ödül verilmesini "rezalet" olarak nitelendirdiler. 

Ahh, eskiden olcaktı ki "Aydın Doğan medyası işte" diyerek bir de ordan basardın tokadı.

Hatırlayın, geçen sene Altın Kelebek'te Enes Batur'a verilen En İyi Youtuber Ödülünü... 

"Bu çocuk gençlere örnek olamaz" denilerek adeta linç edilmiş ve sosyal medyadan gelen tepkilerle Hürriyet, Enes Batur'un Altın Kelebek ödülünü geri almak zorunda kalmıştı. 

Şimdi benzer tepkiler Orkun Işıtmak için de var. 

Orkun Işıtmak'ın son olarak gelinlikli fotoğraflarını yayınlaması olay oldu. Sonuçta beğenseniz de beğenmeseniz de milyonlarca genç için rol model bu insan. 

Şimdi böyle bir rol modelin ödüllendirilmesi muhafazakar aileler için kabul edilebilir değil. Tepki de veriyorlar. Buraya kadar değişen bir durum yok... 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
WhatsApp grubu pişmanlıktır! 12 Eylül 2019 | 36 Okunma WhatsApp grubu pişmanlıktır! 12 Eylül 2019 | 6.236 Okunma Annelerin acısını bile yarıştırdınız! Yuh olsun 10 Eylül 2019 | 3.770 Okunma Mağduriyetin böylesi herkese nasip olmaz! 03 Eylül 2019 | 10.003 Okunma Batsın sizin haberciliğiniz! 30 Ağustos 2019 | 91 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar