Teşekkür

Bu köşede dört yılı aşkın bir süredir ekonomiye dair yazılar kaleme almaktayım. 2014 Ağustos’tan bu yana her haftanın iki gününü, bu köşeyi özenle işlemek için ayırdım. Zira yazmak...

Bu köşede dört yılı aşkın bir süredir ekonomiye dair yazılar kaleme almaktayım. 2014 Ağustos’tan bu yana her haftanın iki gününü, bu köşeyi özenle işlemek için ayırdım. Zira yazmak ve paylaşmak, paha biçilemez… Bu nedenle de her yazının, emek ve itina gerektirdiği kanaatindeyim.

Bu köşeye 432 makale sığdırma şansım olmuş. Kalemi sevenler bilir; yazının konusunu seçmek bile bazen vakit alır, almalıdır. Ekonomi gibi asla dinmek bilmeyen bir gündemin zenginliği de, benim için zaman kıtlığını en iyi şekilde değerlendirmeyi şart kıldı. Dolayısıyla bu köşeyi, makro ve global dinamikleri geniş bir yelpazede ele alarak dengeli bir akışla donatmaya çalıştım. Kimi zaman güncel kimi zaman yapısal mevzular, satırlarımın çıkış noktası oldu. Öte yandan ekonomik meselelerin yoğunluğundan nadiren sıyrılabilmeye de, insani krizler, kadın hakları ve eğitim üzerine yazmayı hassaten bir borç bilerek gayret ettim.

Doğrusu; yazmanın disiplini ve keyfi, birbirini zorlayan iki motivasyon… Her defasında son noktayı nihayet koyabilmek, omuzdan kalkan yük misali huzur verdi. Yazıyı bazen en yoğun bir iş gününün içine sığdırabilmek, bazen ise geniş bir günün cömertliğinde sınırlamak gerekti. Bir yazarın ifadesiyle; hikâye uzun olmayabilir ancak onu kısaltmak da uzun sürebiliyor.

Bu tatlı detaylar bir yana; bu köşe bana, paha biçilemez tecrübeler, dostluklar, paylaşımlar, ödüller getirdi.

“Ekonomide kadın” çabalarının bir köşesinde yer almama vesile olması ise, belki de bu ödüllerin en anlamlısı oldu.

Minnettarım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Teşekkür 25 Kasım 2018 | 5.984 Okunma İş yapmanın kolaylığı 02 Kasım 2018 | 4.793 Okunma Küresel havacılığın merkezi doğuya kayarken 30 Ekim 2018 | 5.044 Okunma Roma-Brüksel hattı 26 Ekim 2018 | 5.243 Okunma Çin yavaşlarken 23 Ekim 2018 | 4.254 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar