Tanzim satışlar regülatör oldu

Tanzim satışlarla sebze meyvedeki “anormal” fiyat artışlarına müdahale edildi. İlginç olan bu sadece hükümetin, Sayın Erdoğan’ın ve Ak Partili belediyelerin meselesiymiş gibi bir durum oluştu....

Tanzim satışlarla sebze meyvedeki “anormal” fiyat artışlarına müdahale edildi. İlginç olan bu sadece hükümetin, Sayın Erdoğan’ın ve Ak Partili belediyelerin meselesiymiş gibi bir durum oluştu. Kıyıda bekleyenleri ve meseleyi derinleştirmek isteyenleri de görmüş olduk.

Ak Partili belediyeler tanzim satış noktaları kurunca, süpermarketlerde ve pazarda da fiyatlar indi. Tanzim satış noktaları bir regülatör görevi üstlendi.

Regülatör hani şu “elektrik dengeleyici cihaz” misali! Bu kez tanzim satış noktaları rekülatörleşti. Sonuç şu anda iyi görünüyor.

Bu noktada birkaç soru geliyor insanın aklına. Bunlardan ilkini yukarıda söyledim. Sanki bu mesele yani “pahalı sebze-meyve” tek başına hükümetin veya Ak Parti’nin meselesi.

En azından şu ana kadar CHP’nin başını çektiği muhalefete ait belediyelerin tanzim satış gibi bir girişiminin olmadığını gördük. Böyle bir fotoğrafta insanın aklına iki şey geliyor.

Ya CHP’li belediyelerde yaşayan insanların alım gücü yüksek ve pahalılıktan hiç etkilenmiyorlar… Ya da CHP’liler dar gelirlileri hiç düşünmüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 141 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 310 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 551 Okunma Helalleşmeye hangi kapıdan başlamalı 16 Kasım 2021 | 347 Okunma Bu kez başaracağız… Milli muharip uçağımızın akıbeti Nuri Demirağ’ın ürettiği uçaklar gibi olmayacak 12 Kasım 2021 | 1.642 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar