PKK terör örgütü İHA’lardan kurtulmanın yöntemini arıyor, ama nafile

PKK terör örgütünün ‘başının belası’ oldu İHA’lar! Başının belası oldu diyorum zira PKK terör örgütüne son dönemde en ağır hezimeti İHA’lar...

PKK terör örgütünün ‘başının belası’ oldu İHA’lar! Başının belası oldu diyorum zira PKK terör örgütüne son dönemde en ağır hezimeti İHA’lar yaşatıyor. İHA’lar yani insansız hava araçları.

Biliyorsunuz İHA’larla ilgili daha önce Türkiye dışa bağımlıydı. Müttefiklerinden ve İsrail’den ön ödemeli İHA sipariş ediliyordu. Gecikmeli olarak gelen araçların işletimi dahil o ülkeler tarafından yapılıyordu. Ve dahası yaşanan krizler bahane edilerek ne peşin peşin parasını ödediğimiz araçlar teslim ediliyor ne de yazılımlar, işletim sistemleri güncelleniyordu.

Sonunda kötü müttefik adamı İHA sahibi yaparmış dedirttiler. Ve kendi araçlarımızı kendimiz ürettik. Dahası silahlı olanları da yani SİHA’ları da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) envanterine kattık.

Burada Özdemir Bayraktar’ın sabrını, Selçuk Bayraktar’ın azmini özellikle anmakta fayda var. Onların gayretlerinin de bir sonucudur yerli İHA ve SİHA’lar! Sağolsun.

Hah şimdi “Bu SİHA ve İHA’lar meselesi nereden çıktı” diye soracaksınız. Anlatayım.

PKK terör örgütü ile son dönemde yeniden geliştirilen “alan hakimiyetine” dayalı mücadele tekniğinin yanısıra bir başka yöntem daha çok etkili şekilde kullanılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çetin bir döneme girerken Türkiye’nin avantajları, Amerika’nın açmazları 22 Ocak 2021 | 1.160 Okunma Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.100 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 889 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 461 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar